מה יקרה לשירים המוגבלים ללא ניהול זכויות דיגיטלי?
מחבר המאמר מזכיר כי כשתעשיית המוסיקה משתנה ומתחילה לנטוש בסופו של דבר את ה-DRM, ניהול הזכויות הדיגיטלי - ולטענתו קרוב לוודאי שזה יקרה מהר יותר מאשר אנו חושבים - ישנה שאלה אחת הנשארת תלויה באוויר - מה יקרה לקבצי המוסיקה שקנינו כבר ושיש בהם הגבלות DRM?

מחבר המאמר מספר כי בעל טור באתר RealMoney שואל שאלה מעניינת - "אם יבוטל ה-DRM, אני תוהה האם אפל תאפשר לאנשים להוריד שירים שהם כבר רכשו בפורמט לא מוגבל של MP3". מחבר המאמר אומר כי הוא אינו בטוח כי למישהו יש את התשובה לשאלה הזו.

המחבר שואל מה יקרה לשירים שהוא רכש כבר ב-iTunes ובחנויות מוסיקה מקוונות אחרות כאשר יעלם ה-DRM? האם ישנו כפתור "ההורג את ה-DRM"? עוד מוסיף המחבר ושואל - האם אנחנו תקועים? האם יש חוק וזכויות לגבי הורדת מוסיקה? האם באמת צריך לצרוב תקליטור ואז להעלות אותו חזרה לספריה במחשב כדי להיפטר מהמגבלות?

המחבר מודה שאין לו מושג ותוהה גם מי יחליט מה יקרה לקבצי המוסיקה המוגנים ב-DRM? אפל? תעשיית המוסיקה? ביל גייטס? המחבר בעצמו?

המחבר אומר כי שירים המוגנים ב-DRM בעולם ללא DRM מהווים חידה ובעיה שכדאי לנו להתחיל לנסות ולפתור מהר מאחר וימי ה- DRM מועטים.

מוקדם יותר החודש פירסם סטיב ג`ובס את המכתב הפתוח שלו נגד DRM " מחשבות על מוסיקה " וקרא למוסיקה ללא DRM.

לאחרונה נודע כי Yahoo ממשיכה לספק למשתמשיה מוסיקה ללא DRM (ניהול זכויות דיגיטליות) באמצעות שירות Yahoo מיוזיק.

למאמר "האם השימוש ב- DRM גורם למונופול בתחום המוסיקה?" לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות