רוסיה תוקפת את מדיניות ההרשאה של מיקרוסופט
ממשלת רוסיה תקפה בחריפות את מערכת הרשיונות שחברת מיקרוסופט מפעילה על תוכנותיה. הממשל סבור כי מדיניות ההגבלות המוגזמת על שימוש בתוכנות השונות ומחירי הרשיונות הגבוהים הם הסיבה לאחוז הגבוה של פיראטיות תוכנה ברוסיה.

במילים אחרות, הפרות זכויות היוצרים ברוסיה הינה תוצר ישיר מרצונה של מיקרוסופט לקבל תמורה בגין עבודה. זאת כאשר רוסיה מוגדרת כאחת מן המדינות בהן הפרות זכויות היוצרים הינן מן החמורות ביותר בכלל ולאו דווקא בתוכנות מיקרוסופט.

סגן שר טכנולוגיות המידע בממשל הרוסי הבהיר כי הסיבה לכך נובעת משכר נמוך במיוחד של רוב האוכלוסיה ומחיר גבוה במיוחד של הרשאה לשימוש במידע המוגן בזכויות יוצרים.

זו לא הפעם הראשונה בה נשמעת ביקורת נגד מיקרוסופט באופן ספציפי. רק בשבוע שעבר נסגרו ההליכים המשפטים נגד מורה רוסי, אלכסנדר פונוסוב, אשר בכיתתו נתפסו 12 מחשבים בהם הותקנו מערכות הפעלה חלונות פירטיים.

למרות שמיקרוסופט טוענת כי אינה מעורבת ישירות במקרה זה, ביקורת רבה הופנתה כלפיה לאור דרישתה לשידרוג החוק והאכיפה ברוסיה ככל שנוגע לעבירות קניין רוחני.

מיקרוסופט מצידה, ממשיכה במסע כלל עולמי, אשר סופג לא פעם קיטון של רותחין, ומשלב פעילויות שונות על מנת לבער את נגע השימוש הבלתי חוקי בתוכנותיה.

ב-2006, מיקרוסופט פיתחה תוכנה למלחמה בפראטיות , אותה השוו המבקרים לתוכנת ריגול של ממש וזאת כיוון שלאחר התקנת התוכנה מערכת ההפעלה ביצעה תקשור ובדיקה עם מיקרוסופט במהלך כל אתחול של המחשב.


© כל הזכויות שמורות