רשתות שיתוף קבצים, פיראטים ושכנוע
מחבר הספר הוא פרופסור חבר לרטוריקה באוניברסיטת מינסוטה. הספר "רשתות שיתוף קבצים, פיראטים ושכנוע - הרטוריקה בויכוח על שיתוף הקבצים" חוקר את תפקיד הרטוריקה בעיצוב דעת הקהל ומדיניות ציבורית לגבי טכנולוגיה חדשה - רשתות שיתוף קבצים.

בעוד ששירותי האינטרנט רחב הפס מאפשרים כיום העברה מהירה של קבצי מדיה מורכבים, ניצבים האמריקאים בפני חוסר ודאות לגבי השאלה האם שיתוף קבצים הוא חוקי או אולי אמור להיות חוקי?

ג`ון לוגי מנתח את הטיעונים הציבוריים הנשמעים במהלך חמש השנים האחרונות בויכוח שנוצר עם הופעת נאפסטר, טכנולוגיית שיתוף הקבצים הראשונה שאומצה באופן נרחב.

עם פרסום הספר, הצטרף ג`ון לוגי ל לורנס לסיג , ג`סיקה ליטמן וג`יימס בוייל, במאמץ הנמשך להתאים ולשנות את חוקי זכויות היוצרים הקיימים כך שימלאו את מטרתם, לטפח ולעודד יצירתיות וחדשנות תוך כדי שמירה על זכויות האמנים.

לוגי בוחן מסגרות מטאפוריות- לוחמה, גניבה, פיראטיות, שיתוף ופריצה למחשבים, שהשימוש בהם נפוץ בויכוח ומשפיע על מדיניות ציבורית בשימוש ובהחלפת מדיה דיגיטלית.

לוגי מסיים את הספר על בבחינת פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב במקרה של Grokster, בו נמצאו חברות מובילות בשיתוף קבצים אשמות בעידוד מכוון להפרת זכויות יוצרים. לטענתו של לוגי, מקרה Grokster כבר גרם לאפקט "מקרר" שידכא את הרוח החדשנית הנמצאת בלב רשת האינטרנט וקהיליות מקוונות.


© כל הזכויות שמורות