למרות האיסור, הנוער הסיני גולש באינטרנט קפה
עבור סכום השווה ל-35 סנט לשעה, משחק הנוער בסין משחקי מחשב באינטרנט קפה מחתרתי, אחד מיני רבים בסין. לאלו שאינם יכולים להרשות לעצמם מחשב אישי וישנם רבים כאלה בסין, התחברות לעולם המקוון במחתרת הפכה לאפשרות היחידה, לאחר שמנהיג המפלגה הקומוניסטית אסר לפני כתשעה חודשים על קיום עסקי אינטרנט קפה בגלל "השפעתם השלילית על בני הנוער".

החלטת המפלגה הקומוניסטית נבעה מרצונה לחזור ולשלוט במה שרואים, שומעים וקוראים 1.3 מיליארד תושביה של סין למרות השינויים המהותיים המתרחשים גם בתחומים אחרים עקב הרפורמות הכלכליות בשני העשורים האחרונים.

אמצעי התקשורת בסין דיווחו לפני כשבועיים כי יו"ר המפלגה הקומוניסטית הסינית נדר "לטהר" את האינטרנט, בפגישה בה נדונו דרכים לשליטה באוכלוסיה הסינית המקוונת המתרחבת.

בפגישה נמסר כי בסוף שנת 2006 היו 137 מיליון משתמשים סינים באינטרנט.

לאחרונה פורסם כי סין מסירה מגבלות שפה בגישה לויקיפדיה. עד כה התירה סין גישה לגרסה האנגלית של ויקיפדיה בלבד. את הגישה לויקיפדיה בכלל התירה סין רק בחודש שעבר וכעת ניתנה גישה לויקיפדיה בכל השפות והניבים המקומיים שקיימים בסין.

לפני כחודשיים פורסם כי בית המשפט הסיני גזר על מפעיל אתר פורנו עונש חריג בחריפותו - מאסר עולם .

במחקר שפורסם בתחילת נובמבר, במסגרת דו"ח אשר פורסם על ידי גוף בינלאומי לפרטיות הפועל בבריטניה ללא מטרות רווח אשר דרג את המדינות המובילות במעקב ובהגנה על פרטיות התושבים, נקבע כי סין וארצות הברית הינן המדינות שהכי פוגעות בפרטיות .

© כל הזכויות שמורות