פסק דין קובע היכן מתבצע ההימור באינטרנט
כזכור, דווח כי משטרת ישראל עצרה לחקירה את מייקל קרלטון , מנכ"ל אתר ההימורים ויקטור צ`נדלר בחשד לניהול הימורים בלתי חוקיים בישראל.

לפי הדיווח, חוקרי מפלג עבירות מחשב ביחידה הארצית לחקירות הונאה חקרו את מייקל קרלטון בחשד לניהול הימורים בלתי חוקיים בישראל לרבות ניהול הימורי ספורט, בהם מעורבות קבוצות ספורט ישראליות. החוקרים גם ייחסו למייקל קרלטון חשד לפרסום הימורים אשר אסורים על-פי החוק בישראל.

ביום 29.01.2007, השופט אברהם הימן מבית משפט השלום בראשון לציון, קבע כי קרלטון וחברת ויקטור צ`נדלר עברו בעבירה של פירסום הימורים אסורים לפי סעיף 227 לחוק העונשין.

בית המשפט אף מצא כי על פי חומר החקירה שהובא בפניו, למרות שמערכות המחשוב נמצאות בחו"ל ולמרות שמדובר באזרח בריטי, במקרה זה חלה סמכות שיפוט בישראל הואיל ומדובר ב"עבירת פנים" המוגדרת בסעיף 7(א)(1) לחוק העונשין, כאשר שמקצת העבירה לפי סעיף 225 נעברה בישראל.

השופט הימן אף הרחיב בעניין וקבע כי לנוכח מהות האינטרנט כל העבירה של אירגון או עריכת הימורים נעברה בישראל.

אין זו הפעם הראשונה במסגרתה עולה שאלת סמכות השיפוט והתחולה הטריטוריאלית של הדין הישראלי על עבירות הימורים. כבר בשנת 2003, עלתה שאלה דומה כאשר נאשם שהחזיק וניהל מועדון שאותו צייד בשלושה מחשבים אשר בהם הותקנה תוכנה ייעודית להפעלת משחקי הימורים באמצעות האינטרנט, טען בין היתר כי במשחקים ברשת האינטרנט הרי שמדובר בעבירת חוץ שלגביה אין לבית משפט זה סמכות.

במקרה זה בית המשפט דחה את טענת הנאשם בקובעו כי מעובדות כתב האישום, כל פעולותיו של הנאשם נעשו בתחומי מדינת ישראל, או לפחות מקצתן: הצבת המחשבים, התקנת התוכנה הייעודית, החיבור לאינטרנט וזימונו של קהל להשתמש, תמורת תשלום, במחשבים לצורך הימורים.
© כל הזכויות שמורות