מחקר: רוב בני הנוער לא מוסרים מידע אישי ב-MySpace
במחקר ראשון מסוגו הנוגע לפרופילים של בני נוער באתר MySpace, נמצא כי רוב בני הנוער מתנהגים בצורה אחראית כשהם עושים שימוש באתר הרשתות החברתיות MySpace, אולם ישנם מתבגרים שעדיין מפרסמים פרטים אישיים שעלולים לסכן את בטחונם.

לפי ד"ר ג`סטין פטצ`ין מהמרכז למשפט פלילי באוניברסיטת ויסקונסין, תוצאות המחקר מראות כי הבעיות שמייחסים לאתר MySpace אינן נפוצות כמו שרוב האנשים מניחים. לדבריו, אמצעי התקשורת והורים רבים הפכו את האתר למעין "שטן" אולם המחקר מצא כי רוב גדול של בני הנוער עושים שימוש זהיר באתר.

למרות ששיעור קטן יחסית של בני הנוער מסתכנים בשל פרסום מידע אישי, לא ניתן להתעלם מהעובדה השאחוז הקטן הזה עלול לייצג יותר ממיליון בני נוער הנמצאים בסכנה, מאחר ובאתר MySpace ישנם כיום מעל 130 מיליון משתמשים.

MySpace הוא אתר הרשתות החברתיות הפופולרי בעולם. האתר מאפשר לאנשים ליצור דפים אישיים שכוללים מידע על תחביביהם, העדפותיהם ועוד. המשתמשים יכולים להעלות לפרופיל שלהם תמונה, סרטון וידאו, אודיו וכו`. המשתמשים יכולים לקבל הודעות ממי שביקר בפרופיל שלהם ולתקשר עם חברים אחרים באתר.

שני נערים מניו יורק נעצרו לפני כחצי שנה בלוס אנג`לס והוגש נגדם כתב אישום בגין ניסיון לסחוט סכום של 150,000$ באמצעות אתר MySpace.com. במידה ויורשעו, עלול להיגזר על הנערים עונש מאסר.

לאחרונה נודע כי MySpace תבנה בסיס מידע הכולל שמות, תיאורים פיזיים ופרטים מזהים אחרים של עברייני מין בארה"ב בשיתוף עם תאגיד Sentinel Tech Holding. בסיס המידע, שיקרא "זקיף בטוח", יאפשר לאגד במקום אחד את כל המידע הזמין לגבי עברייני מין ויאפשר חיפוש בזמן אמיתי כך שניתן יהיה להסיר עבריני מין רשומים מקהילית MySpace.

לפי מחקר שפורסם לאחרונה , פחות בני נוער מקבלים פניות שמטרתן שידול מיני באינטרנט. מתברר כי הסיבה לכך נובעת מן העובדה שבני הנוער הפכו למודעים יותר ושמים לב למי האנשים איתם הם יוצרים קשר בסביבה המקוונת.


© כל הזכויות שמורות