בית משפט בצרפת מגן על פרטיות של משתפי קבצים
בית משפט בצרפת פסק כי חברות מוסיקה ומחזיקים אחרים בזכויות יוצרים לא יכולים לבצע מעקב חסר גבולות כדי למצוא פיראטים.

ההחלטה, שעלולה לחשוף את חברות התקליטים לתביעות בצרפת בגין חדירה לפרטיות, מייצגת חוקים להגנת המידע של האיחוד האירופי נגד שיטות למעקב אגרסיבי בהן עושה שימוש תעשיית המוסיקה והסרטים.

לפי נשיא האגודה של גולשי המוסיקה (קבוצה המגנה על אנשים שהואשמו בהורדות בלתי חוקיות) החלטת השופט שומרת על הפרטיות של אינדיוידואלים מפני חדירה ללא רשות של חברות התקליטים.

במקרה הנדון, משתמש אינטרנט מפרברי פריז, שגלש באתר שיתוף קבצים בשם Shareaza, זוהה על ידי כתובת האינטרנט של ספק הגישה שלו לאינטרנט. בעלי הזכויות מצאו את כתובת ה- IP של המשתמש ודיווחו למשטרה.

לפי החוק הצרפתי, הקנסות על הפרה של הגנת הפרטיות יכולים להגיע ל- 300,000 יורו וחמש שנות מאסר.

לפני כשנה קבע בית המשפט באוסטריה וגרמניה באיזה אופן יש לבצע איזון בין שתי זכויות יסוד, הזכות לפרטיות אל מול הזכות לשמירה על זכויות יוצרים. בשני תיקים שונים שנפתחו על ידי תעשיית המוזיקה נגד מפירים אנונימיים, נפסק כי אין ספקי האינטרנט חייבים למסור את זהות ופרטי משתפי הקבצים אשר לכאורה הפרו זכויות יוצרים באמצעות שיתוף קבצים.

אולם בית המשפט הגבוה באנגליה נענה בעבר לבקשת תעשיית התקליטים באנגליה ו הורה לספקיות שרותי הגישה לאינטרנט לחשוף את פרטיהם של 28 פיראטים לכאורה אשר עסקו בשיתוף קבצים.

לפני כחודשיים הודיעה תעשיית ההקלטות כי הוגשו כ-8,000 תביעות ב-17 מדינות שונות במאמץ להיאבק במשתפי מוזיקה פיראטית.
הגל האחרון של כתבי תביעה מסוג זה הביא את מספר ההליכים המשפטים אשר נפתחו מחוץ לארצות הברית למספר מדהים של כ-13,000 הליכים.


למאמר "שיתוף קבצים = עושק היוצרים?" לחצו כאן.


© כל הזכויות שמורות