מורגן סטנלי נמנעת מלמסור דוא``ל במקרים משפטיים
ה- NASD, ארגון הרגולציה העצמית הגדול בארה"ב בתעשיית ניירות הערך, האשים אתמול את מורגן סטנלי כי היא נמנעת באופן קבוע מהעברת הודעות דואר אלקטרוני בטענה כוזבת כי מיליוני הודעות דואר אלקטרוני שהיו בחזקתה, אבדו במתקפת הטרור על מרכז הסחר העולמי ב- 11 בספטמבר וכי מעשיה מקפחים לקוחות שהגישו בקשה לבוררות נגד החברה במשך כשלוש וחצי שנים.

בתלונתו כלפי מורגן סטנלי גם טוען הארגון כי החברה משמידה באופן קבוע מיליוני הודעות דואר אלקטרוני על ידי כתיבה חוזרת על קלטות הגיבוי שלה ועל ידי מתן רשות לעובדי החברה למחוק הודעות. לפי חוקי רשות ניירות הערך האמריקאית חברות צריכות לשמור את כל הודעות הדואר האלקטרוני והתכתובת העסקית שלהן במשך 3 שנים.

מורגן סטנלי לא העבירה הודעות דואר אלקטרוני הקשורות למקרי בוררות שהחלו באוקטובר 2001 והורחבו עד מרץ 2005. הארגון טוען כי בעוד מורגן סטנלי אמרה כי באסון מרכז הסחר העולמי נהרסו הרבה מהודעות הדואר האלקטרוני שלה, החברה למעשה החזיקה מיליוני הודעות דואר אלקטרוני מלפני ה- 11 בספטמבר, הודעות ששוחזרו למערכת שלה מקלטות גיבוי מעט אחרי ההתקפה.

הודעות דואר אלקטרוני רבות אחרות נשארו על מחשבים של עובדים ולכן לא הושפעו מההתקפה, אולם מורגן סטנלי לא דאגה לחפש במחשבים הללו כשנענתה לבקשות למסמכים. לטענת הארגון, מעשיה של מורגן סטנלי הם חסרי תקדים והם חותרים תחת היושר של תהליכי רגולציה ובוררות ומעמידים בסימן שאלה את התוקף של תוצאות מאות מקרים כאלו.

בתחילת החודש נכנס לתוקף שינוי בחקיקה הנוגעת לראיות בבתי המשפט הפדראלים וחברות בארה"ב נאלצות כעת לנהל טוב יותר את המידע הדיגיטלי שהן מייצרות ושומרות. בהתאם לתיקון לחוקים הפדראלים הנוגעים לפרוצדורה אזרחית, מנהלי חברות ועורכי דינם חייבים מעתה לשמור מידע אלקטרוני לרבות הודעות דואר אלקטרוני כאשר קיים סיכוי כי יעלה הצורך להציגם במסגרת הליך משפטי.

למאמר "האם הדואר האלקטרוני מהווה רישום עסקי" לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות