אבטחת המידע בטלפונים סלולריים מתאימה עצמה לשימוש
ליותר ויותר לקוחות, במיוחד אלה שמתחת לגיל 35, נוח להשתמש בטלפון הסלולרי כארנק דיגיטלי. המוסדות הפיננסיים המובילים ערים לכך ומתכוננים להגן על הלקוחות מהאקרים וגנבים מקוונים. עקב כך מגבירים הבנקים וחברות כרטיסי האשראי את האבטחה של עסקאות פיננסיות הנעשות דרך טלפונים סלולריים והתקנים ידניים אחרים.

בנקאות ניידת נמצאת כיום בשלב בו הייתה הבנקאות המקוונת לפני כעשר שנים והטלפונים הסלולריים נמצאים בכל מקום, משתמשים בהם בכל הגילאים, כל בעלי ההכנסות, בכל מיקום גיאוגרפי והם אף הפכו לכלי לתשלום. משכך, הטלפוניה הסלולרית הפכה למטרה מועדפת אצל הפושעים והעבריינים.

בתחילת השנה הבאה יבחן Citibank תוכנית שתאפשר ללקוחות, בעזרת הטלפון הסלולרי שלהם, לבדוק את מצב היתרה שלהם בבנק, לשלם חשבונות, להעביר כספים ולחפש כספומט קרוב. הבנק ידרוש קוד גישה ויעבוד בעזרת מערכת מוצפנת. ניתן יהיה לבטל מיד את השירות אם הטלפון הסלולרי נגנב או נאבד.

גם חברות האשראי מתכוננות- חברת ויזה בארה"ב בוחנת כיום מערכת בעזרתה יכולים הלקוחות, בעזרת סיסמה, לבצע פעולות פיננסיות שונות. מאסטרקארד מציעה מערכת זיהוי ניידת ללקוחותיה, המאפשרת להם לבצע קניות עם כרטיס אשראי יעודי דרך הטלפון הסלולרי. הלקוחות נדרשים להכניס קוד ספציפי המתאים לקניה חד פעמית בכל עיסקה.

מספר הוירוסים המיועדים למכשירים סלולריים עולה כל העת והמוסדות הפיננסיים נערכים ובונים הגנה דיגיטלית בהתאם. בשנת 2004, זוהו כ- 34 וירוסים מסוג זה וב- 2006 המספר הגיע ל- 162 וירוסים, לפי חברת האבטחה SMobile Systems. בשנת 2007 צופה החברה כי המספר יגיע לכ- 600-700 וירוסים מסוג זה.

לאחרונה נודע כי חברת אפל סיפקה נגני iPod ובתוכם מסתתר וירוס.

מקור המקורב לקבוצת 888, העוסקת במשחקים מקוונים, מסר לאחרונה כי החברה קרובה לחתימת עסקאות עם כמה ממפעילי הטלפון הסלולרים הגדולים באירופה, על מנת להציע ללקוחותיהם אפשרות להמר דרך מכשיריהם הניידים .


למאמר בנושא ספאם של הודעות טקסט ופישינג סלולרי לחצו כאן.


© כל הזכויות שמורות