הטלוויזיה כפלטפורמת תוכן אולטימטיבית
מחבר המאמר סוקר את התקופה מאז הופיעה הטלוויזיה באמצע שנות ה- 50 ורק התחזקה מאז. הטלוויזיה היא זו שקבעה כל השנים את התכנים בהם נצפה, אולם לדעת מחבר המאמר השינוי קרוב מתמיד וקביעת התוכניות בהן נצפה תעשה על ידי תכנון אישי ובשליטתנו. גם שיתוף התכנים יגיע לטלוויזיה בעזרת ה- IPTV, שיהווה אחת מהמגמות החשובות בתחום המדיה בחמש השנים הקרובות.

לטענת מחבר המאמר, הקצב המהיר של השינויים לא רק יהפוך את הטלוויזיה לפלטפורמת תוכן פתוח, אלא גם ישנה באופן קיצוני את חלוקת ופריסת נתחי הפרסום והאופן בו פועלת כל תעשיית הפרסום.

למרות הנוכחות הגדלה והולכת של האינטרנט בכל חלק בחיים הדיגיטליים שלנו, הטלוויזיה עדיין שולטת בתחום הפנאי בחוזקה. המחבר מזכיר דו"ח של חברת המחקר Jupiter שפורסם מוקדם יותר השנה, לפיו המירוץ של האינטרנט והטלוויזיה צמוד, במונחים של זמן המוקדש למדיה. לטענת המחבר נתונים אלו יאיצו את התפתחות הטלוויזיה לקראת פלטפורמת תוכן פתוחה שתחקה את רשת האינטרנט ותפתח את הטלוויזיה לאלפי יצרני תכנים, מקצועיים וחובבנים.

מחבר המאמר טוען כי פלטפורמת הטלוויזיה תכלול בעוד מספר שנים 4 מקורות עיקריים של תכנים - תוכניות של הרשתות שתשודרנה על ידי ספק הכבלים או הלווין, תוכניות לפי הזמנה שניתן יהיה לקנות ישירות מהרשתות והאולפנים, בידור ממותג של משווקים עיקריים ותוכן שהצרכנים עצמם ייצרו ויגיע בעזרת RSS.

למאמר הסוקר את נושא ה-IPTV: "צפייה בשידורי טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט" לחצו כאן.

אתר האינטרנט של הוול סטריט ג`ורנל דיווח השבוע כי רשת פוקס של ניוז קורפ, ויאקום, CBS ו- NBC יוניברסל מתכננות לשתף פעולה ביצירת אתר וידאו משותף שיתחרה באתר YouTube של גוגל.

החברות, שהן הבעלים של רוב רשתות הטלוויזיה העיקריות, מתכננות להקים אתר אינטרנט משותף שיהיה המקור המקוון הראשי לתכני וידאו מהרשתות שלהן ויאפשר להן להנות מנתחי תקציבי הפרסום הגדלים בתחום של וידאו באינטרנט. כחלק משיתוף הפעולה בוחנות החברות גם ייצור נגן וידאו נייד.

לפני כשבועיים נודע כי החל מאביב 2007 תחל ביטורנט, חברת שיתוף הקבצים, להפיץ סרטים ותוכניות טלוויזיה של חברות הבידור הגדולות בעולם, כמו פאראמונט ופוקס ותוכניות טלוויזיה של רשת MTV. מוקדם יותר השנה הכריזה ביטורנט על שיתוף פעולה דומה עם וורנר ברוס.

העיסקה היא חלק מן המגמה המסתמנת של הוליווד ליישם אסטרטגיה מנצחת להפצת סרטים באינטרנט. גופים רבים בתחום הבידור הדיגיטלי מתכוננים ליום בו האינטרנט יהווה שיטת הפצה אפקטיבית ורווחית לסרטים באורך מלא.

גם יו"ר ומנכ"ל טיים וורנר, ריצ`ארד פרסונס, הודיע לאחרונה כי חברת המדיה הגדולה בעולם מתכננת להציע במהלך 2007 שירות שמאפשר למשתמשים להוריד סרטים מהאינטרנט ולצרוב אותם ב- DVD.

לפני כחודש הודיעה חברת TiVo כי היא ממשיכה במאמציה להוות צינור מרכזי למדיה וכי היא מתכננת להרחיב את שירות הקלטת הווידאו הדיגיטלי שלה בהמשך השנה, כך שמשתמשים במכשיר ה- TiVo יוכלו להוריד סרטים מהאינטרנט ולצפות בהם.

גם MP3.com, אתר האינטרנט ששימש להורדות רבות של מוסיקה וספג תביעות בגין הפרת זכויות יוצרים כנגדו עם חברות התקליטים הגדולות, הודיע, ש יאפשר שיתוף מוסיקה ווידאו , אולם הפעם עם אישור מצד אמנים עצמאיים.

מעוניינים בעוד מידע על זכויות יוצרים באינטרנט, לחצו על קישור זה .© כל הזכויות שמורות