ביטורנט הגיעה להסכמים עם פאראמונט, פוקס ו- MTV
החל מאביב 2007 תחל ביטורנט, חברת שיתוף הקבצים, להפיץ סרטים ותוכניות טלוויזיה של חברות הבידור הגדולות בעולם.

בפברואר תשיק ביטורנט חנות וידאו דרכה יוכלו הלקוחות להוריד סרטים מאולפני הוליוודיים כמו פאראמונט ופוקס ותוכניות טלוויזיה של רשת MTV. מוקדם יותר השנה הכריזה ביטורנט על שיתוף פעולה דומה עם וורנר ברוס.

העיסקה היא חלק מן המגמה המסתמנת של הוליווד ליישם אסטרטגיה מנצחת להפצת סרטים באינטרנט. גופים רבים בתחום הבידור הדיגיטלי מתכוננים ליום בו האינטרנט יהווה שיטת הפצה אפקטיבית ורווחית לסרטים באורך מלא.

ההודעה של ביטורנט מגיעה יום לאחר שרשת החנויות וול מארט, הקמעונאית הגדולה בעולם, השיקה שירות הורדות סרטים משלה. חברות אחרות להן יש הסכמי הפצה עם האולפנים הינן אפל, שמציעה תוכנים דרך חנות iTunes שלה ואמאזון ואתר שיתוף הוידאו Guba.

מביטורנט נמסר כי יש להם פתרון לפיראטיות וכי מיליוני אנשים משתמשים בביטורנט להוריד תכנים חוקיים ולא חוקיים. ממחקר שערכה החברה נמצא כי כ- 30 אחוזים מהאנשים שעושים שימוש בתוכנה מוכנים לשלם על התכנים.

היום הודיע גם יו"ר ומנכ"ל טיים וורנר, ריצ`ארד פרסונס, כי חברת המדיה הגדולה בעולם מתכננת להציע במהלך 2007 שירות שמאפשר למשתמשים להוריד סרטים מהאינטרנט ולצרוב אותם ב- DVD.

לפני כשבועיים הודיעה חברת TiVo כי היא ממשיכה במאמציה להוות צינור מרכזי למדיה וכי היא מתכננת להרחיב את שירות הקלטת הווידאו הדיגיטלי שלה בהמשך השנה, כך שמשתמשים במכשיר ה- TiVo יוכלו להוריד סרטים מהאינטרנט ולצפות בהם.

בסוף אפריל השנה אושר חוק Family Entertainment and Copyright Act בארה"ב שקובע כי כל אדם המחזיק ולו בעותק אחד של סרט לפני הקרנתו או שברשותו תוכנת מחשב או שיר השמורים בתיקייה משותפת המיועדת לרשת שיתוף הקבצים, עלול לשאת בעונש מרבי של שלוש שנות מאסר ובקנסות. זאת, גם אם אותו גולש הוריד את הסרט הפיראטי מהרשת ולא ביצע בעצמו את פעולת ההעתקה.

גם MP3.com, אתר האינטרנט ששימש להורדות רבות של מוסיקה וספג תביעות בגין הפרת זכויות יוצרים כנגדו עם חברות התקליטים הגדולות, הודיע, שיאפשר שיתוף מוסיקה ווידאו , אולם הפעם עם אישור מצד אמנים עצמאיים.

מעוניינים בעוד מידע על זכויות יוצרים באינטרנט, לחצו על קישור זה .


© כל הזכויות שמורות