טיים וורנר תאפשר הורדת סרטים וצריבה שלהם ב- 2007
יו"ר ומנכ"ל טיים וורנר, ריצ`ארד פרסונס, אמר כי חברת המדיה הגדולה בעולם מתכננת להציע במהלך 2007 שירות שמאפשר למשתמשים להוריד סרטים מהאינטרנט ולצרוב אותם ב- DVD.

אחד מהשירותים בהם מדובר יהיה בשיתוף רשת החנויות וול מארט. ההורדה תהיה אפשרית החל מהיום בו יוצא ה- DVD למכירה בחנויות.

לאחרונה תבעה ההתאחדות האמריקאית של יצרני הסרטים, MPAA, את חברת Load `N Go, חברה שמוכרת נגני מדיה דיגיטליים ומציעה ללקוחותיה להמיר את אוספי התקליטורים וסרטי הווידאו שלהם להתקן שלה, בו עושים הלקוחות שימוש.

לפני כשבועיים הודיעה חברת TiVo כי היא ממשיכה במאמציה להוות צינור מרכזי למדיה וכי היא מתכננת להרחיב את שירות הקלטת הווידאו הדיגיטלי שלה בהמשך השנה, כך שמשתמשים במכשיר ה- TiVo יוכלו להוריד סרטים מהאינטרנט ולצפות בהם.

בסוף אפריל השנה אושר חוק Family Entertainment and Copyright Act בארה"ב שקובע כי כל אדם המחזיק ולו בעותק אחד של סרט לפני הקרנתו או שברשותו תוכנת מחשב או שיר השמורים בתיקייה משותפת המיועדת לרשת שיתוף הקבצים, עלול לשאת בעונש מרבי של שלוש שנות מאסר ובקנסות. זאת, גם אם אותו גולש הוריד את הסרט הפיראטי מהרשת ולא ביצע בעצמו את פעולת ההעתקה.

גם MP3.com, אתר האינטרנט ששימש להורדות רבות של מוסיקה וספג תביעות בגין הפרת זכויות יוצרים כנגדו עם חברות התקליטים הגדולות, הודיע, שיאפשר שיתוף מוסיקה ווידאו, אולם הפעם עם אישור מצד אמנים עצמאיים.

מעוניינים בעוד מידע על זכויות יוצרים באינטרנט, לחצו על קישור זה .


© כל הזכויות שמורות