האיחוד האירופי - יותר מחצי מהודעות הדוא``ל הן ספאם
לפי נציבות האיחוד האירופי דואר הזבל ממשיך להטריד את האירופאים ומהווה כ- 50 עד 80 אחוזים! מכל ההודעות הנשלחות לתיבות דואר אלקטרוניות. כשני שליש מכמות זו מגיעים ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי.

נציבת המדיה של האיחוד האירופי קראה לממשלות החברות באיחוד לעלות מדרגה במאבק נגד דואר זבל, תוכנות ריגול ופעילויות לא חוקיות אחרות בעולם המקוון וליישם את חוקי האיחוד כדי לשפר את ביטחון האינטרנט.

דו"ח של האיחוד האירופי מצא כי רק 2 מדינות- הולנד ופינלנד, פעלו לאכיפת החוק למניעת תופעת דואר הזבל מ- 2002. הרשויות בהולנד הצליחו להפחית את כמות הודעות הזבל בכ- 85 אחוזים, על ידי שימוש בקנסות, כדי לגרום לעסקים לשמור על חוקי האיחוד.

נציגי האיחוד אמרו כי הם יקדמו חקיקה חדשה בשנה הבאה שמטרתה להקל העמדה לדין של שולחי דואר זבל. לפי הדו"ח שפרסם האיחוד, עלות דואר הזבל בשנה שעברה הגיעה ל- 39 מיליארד יורו בכל העולם.

לפי הדו"ח, ארה"ב אחראית לכ- 21.6 אחוזים מדואר הזבל המגיע ל- 25 חברות האיחוד. סין היא יצרנית דואר הזבל השניה בגודלה עם 13.4 אחוזים בעוד חברת האיחוד, צרפת, היא השלישית, עם 6.3 אחוזים.

פרסום זה מצטרף לפרסום של חברת ברקודה נטוורקס כי ישנה עלייה של 67% בכמויות הספאם מאז חודש אוגוסט. רוב הגידול הינו בספאם המציע מניות להשקעה. היות וספאם זה מבוסס לרובו על טקסט בלבד ללא תמונות, ואינו כולל קישורי URL.

בחודש ספטמבר האחרון החליטה ועדת המסחר הפדראלית (FTC) להפסיק ארבעה מבצעים לשליחת דואר זבל שאחד מהם כולל את דואר הזבל "פגישה עם נשים נשואות בודדות".

למדריך מהיר: " כלים נגד דוא"ל זבל " לחצו כאן.

רוצים לקרוא עוד על דואר זבל? כנסו כאן .


© כל הזכויות שמורות