סוני טוענת כי אתר Grouper לא הפר זכויות יוצרים
Grouper.com, אתר שיתוף הקבצים המקוון הנמצא בבעלות סוני, הכחיש את ההאשמות נגדו בתביעת יוניברסל מיוזיק, המיחסות לו מתן אפשרות למשתמשים להחליף סרטוני וידאו פיראטיים.

Grouper הגיש לבית המשפט המחוזי בלוס אנג`לס מסמכים בהם הוא מכחיש את טענת יוניברסל כי אתר Grouper מפר זכויות יוצרים וטען כי יוניברסל עושה שימוש בתביעה על מנת לקדם אתר שיתוף קבצים אחר שהיא משקיעה בו.

לפי מקורות מסוימים, יוניברסל מיוזיק וחברות תקליטים אחרות, כולל וורנר, ניהלו משא ומתן להשקעה קטנה יחסית באתר YouTube לפני שהוא נקנה על ידי גוגל עבור 1.65 מיליארד דולר בחודש שעבר.

במסמכים שהגיש אתר Grouper לבית המשפט, הוא טוען כי הוא אינו מעורב בהפרת זכויות יוצרים וכי כמו אתרים דומים לו, הוא אינו יכול למנוע מצדדים שלישיים למנוע את תנאי השימוש של החברה, שאוסרים על הפרת זכויות יוצרים.

קבוצת סוני שילמה 65 מיליון דולר עבור אתר Grouper באוגוסט האחרון.

בזמן האחרון אנו רואים מתקפה משפטית חסרת תקדים על מפרי זכויות יוצרים באינטרנט, כאשר השחקנית המובילה את המהלך הינה יוניברסל מיוזיק, אשר התפרסמה בתביעתה האחרונה כנגד Myspace , בעסקה הגאונית עם מיקרוסופט על תשלום תמלוגים ממכירות נגן ה-Zune החדש ובאמרותיו הפרובוקטיביות של מנכ"ל החברה, כי רוכשי נגן ה-Ipod הינם גנבים .

למאמר בנושא "חיי מדף קצרים של סרטונים ב- YouTube וזכויות יוצרים" לחצו כאן .

למאמר בנושא "מי נושא באחריות על הפרת זכויות יוצרים ב-YouTube?" כנסו דרך הקישור כאן .

מעוניינים בעוד מידע על זכויות יוצרים באינטרנט?, לחצו על קישור זה .


© כל הזכויות שמורות