מיקרוסופט הגישה 129 תביעות בנושא פישינג
שמונה חודשים לאחר שהודיעה מיקרוסופט על השקת יוזמה גלובלית לאכיפת תופעת הפישינג, נראה כי אכן מיקרוסופט עוזרת לכוחות אכיפת החוק. המטרה - לצוד פושעים שמנסים לגנוב פרטי חשבונות בנק באינטרנט. מתברר כי בתקופה האחרונה הגישה מיקרוסופט 129 תביעות בנושא זה באירופה ובמזרח התיכון.

מקרה אחד בבית המשפט בתורכיה כבר הוביל לריצוי שנתיים וחצי מאסר של שולח דואר אלקטרוני מסוג פישינג. ארבעה תיקים אחרים נגד בני נוער יושבו מחוץ לבית המשפט.

לעיתים נוקטת מיקרוסופט בהליכים משפטיים בעצמה אך בכל מקרה היא עובדת עם סוכנויות לאכיפת החוק. 97 מהתביעות שהוגשו הן פרוצדורות פליליות שמיקרוסופט וחברות טכנולוגיה אחרות סיפקו מידע לגביהן.

מיקרוסופט יכולה להגיש תביעות אזרחיות למרות שהיא עצמה אינה המטרה. הסיבה לכך נובעת מהמערכות המשפטיות של מדינות רבות, המאפשרות לכל אחד הסובל ממתקפות לטעון לנזקים. למיקרוסופט יש קבוצת מחקר שעושה שימוש בתוכנת Web-crawling ובתלונות של לקוחות על מנת למצוא היכן מתבצעות המתקפות.

פעילות זו היא חלק ממגמה רחבה שניתן לראות בזמן האחרון. חברות הטכנולוגיה אינן ממתינות לסיום טחינת הצדק האיטית ומנסות למנוע את תופעת הפישינג בעצמן, כפי שפיתחה חב` מיקרוסופט לאחרונה . תופעת הפישינג ככל הנראה לא תעלם בזמן הקרוב ויש הסבורים כי היא רק הולכת ומתחזקת .

לפי דו"ח חדש של גרטנר , בעלי הכנסות גבוהות מושכים יותר הודעות דואר אלקטרוני של פישינג. מוקדם יותר השנה פורסם על סוג מתקפה חדש ,הנעזר במענה קולי, שכבר הספיק לקבל את השם ווישנג (Vishing - Voice Phishing).

לקראת תקופת החגים ובעקבות הגידול ברכישות צרכניות באינטרנט, צופים מומחים כי תחול עליה משמעותית בכמות ההונאות ברשת בתקופת זו. המומחים צופים כי אחד מכל עשרה קונים בחג צפוי להתקל בנסיון הונאה.

למרות שמצבה של ישראל טוב מאשר ארה"ב ואירופה, יש לזכור כי גם בישראל חלה עלייה בכמויות ההונאה באינטרנט.© כל הזכויות שמורות