תביעה בגין רשלנות במערכות לבחירה אלקטרונית בפלורידה
קבוצות אינטרס ציבורי ובוחרים מודאגים החלו במתקפה חדשה על מה שהיה אמור להיות פתרון היי-טקי לבלגן הנמשך בפלורידה מאז המרוץ לנשיאות בשנת 2000.

בתביעה, שהוגשה בבית משפט ביום שלישי, נטען שפקידים רשמיים שהיו ממונים על הנושא במחוז סרסוטה בפלורידה, עשו עבודה ירודה בבחירת וניהול צגי- מגע במהלך שנת הבחירות לקונגרס השנה וקוראת להצבעה חוזרת.

התביעה מהווה המשך לדיווחי פקידים רשמיים שמסרו כי יותר מ- 18,000 ממספר קולות המצביעים לא הצביעו במרוץ לבחירת נציג המחוז לקונגרס. המשמעות היא כי אחד מכל שבעה בוחרים לא הצביע, אחוז הצבעה נמוך בצורה יוצאת דופן, בהשוואה לפתקי הצבעה של אזרחים הנעדרים ממקום ההצבעה הקבוע שלהם ביום הבחירות ובהשוואה לאחוזי הצבעה במדינות שכנות, שעשו שימוש בצגי מגע של יצרנים אחרים.

לאחר ספירה חוזרת, פקידים רשמיים מסרו כי המנצח הוא רפובליקני, שזכה ב- 369 קולות יותר מהמועמדת הדמוקרטית.

זהו אינו הדיווח הראשון בנוגע לליקויים במערכות לבחירות האלקטרוניות בהן נעשה שימוש בבחירות האחרונות בארה"ב.

ליקויים מהותיים במחשבי ההצבעה האלקטרוניות התרחשו ב-6 מדינות שונות ברחבי ארצות הברית במהלך הבחירות האחרונות, לכל הפחות. מומחים טוענים כי מערכת הבחירות האחרונה הוכיחה כי כשלון מערכת ההצבעה האלקטרונית ולא הונאה מכוונת , היא המהווה את הסיכון הגדול ביותר לאמינות מערכת הבחירות האלקטרונית.

הדחף של מספר מדינות בארה"ב ליישם את מערכת ההצבעה האלקטרונית, חרף הכשלים והביקורות שהמערכת ספגה, נבע מחוק שנחקק באוקטובר 2002 ושכותרתו בתרגום לעיברית ` לעזור לאמריקה להצביע ` (Help America Vote).

למידע נוסף על בחירות אלקטרוניות לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות