אולפני סרטים תובעים שירות המאפשר המרת סרטים ל- iPod
ההתאחדות האמריקאית של יצרני הסרטים, MPAA, תובעת את חברת Load `N Go, חברה שמוכרת נגני מדיה דיגיטליים ומציעה ללקוחותיה להמיר את אוספי התקליטורים וסרטי הווידאו שלהם להתקן שלה, בו עושים הלקוחות שימוש.

ההתאחדות האמריקאית של יצרני הסרטים טוענת בתביעה כי לחברת Load `N Go אין רשיון למכור סרטי וידאו או להעלותם לנגני מדיה של לקוחות. דובר ההתאחדות אמר כי חברת Load `N Go מציעה ללקוחותיה עותקים לא חוקיים של סרטים ותוכניות טלוויזיה מתקליטורים מקודדים ומעתיקה אותם לנגני וידאו ניידים.

פרד וון לוהמן, עו"ד בכיר של ארגון החזית האלקטרונית, אמר כי התביעה הזו היא חלק מנסיונה של הוליווד להכריח את הלקוחות לשלם מספר פעמים על אותו התוכן. לטענתו, התביעה הזו תשפיע על יכולת הלקוחות לעשות עותק מתקליטורים שרכשו. עוד הוא טוען, כי תעשיית הסרטים אינה רק נלחמת בפירטיות אלא מנסה לקחת מבעלי הזכויות בסרטים את זכותם לשימוש הוגן.

במקרה דומה האשים ארגון תעשיית ההקלטות האמריקאי את Paul Wilke בשיתוף קבצי מוסיקה באמצעות רשת peer-to-peer. הנאשם הכחיש את האשמה ואמר כי הוא מעולם לא השתמש באפליקציית שיתוף קבצים וכי לארגון אין כל ראיה משמעותית לכך. פול אף ציין כי קבצי המוסיקה שנמצאים במחשבו נלקחו באופן חוקי מדיסקים השייכים לו ולא מרשת שיתוף קבצים.

לאחרונה אמר מנכ"ל TVU Networks השנויה במחלוקת, כי הוא אינו מבין מדוע החברה שלו נתפשת כאיום בקרב תעשיית הטלוויזיה. TVUPlayer, המוצר של TVU Networks, מאפשר למשתמשים לקבל ולשלוח שידורי וידאו חיים דרך האינטרנט. לטענתו, זו בסך הכל טכנולוגיה שיכולה לעזור לגופי השידור ולהוות עבורם פלטפורמה חדשה להפצת תכנים ופרסום ללקוחות חדשים.

השבוע נודע כי חברת TiVo ממשיכה במאמציה להוות צינור מרכזי למדיה ומתכננת כעת להרחיב את שירות הקלטת הווידאו הדיגיטלי שלה בהמשך השנה, כך שמשתמשים במכשיר ה- TiVo יוכלו להוריד סרטים מהאינטרנט ולצפות בהם.

תעשיית ההקלטות הודיעה לאחרונה כי הוגשו כ-8,000 תביעות ב-17 מדינות שונות במאמץ להיאבק במשתפי מוזיקה פיראטית.

למאמר בנושא "שיתוף קבצים = עושק היוצרים?" לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות