חברת קניין רוחני תובעת את AMD עקב הפרת פטנטים
Opti, חברה האוחזת בקניין רוחני בתחום השבבים, הגישה תביעה נגד AMD (החברה שנחשבת השניה בגודלה בייצור שבבים למחשב אישי, לאחר אינטל) בטענה כי היא הפרה שלושה פטנטים של Opti במעבדי AMD ומוצרים נוספים. הפטנטים בהם מדובר קשורים לטענת Opti לטכנולוגיה המנבאת "חיטוט" במחשב.

הפטנטים אמורים לנבא "חיטוט" בזכרון המטמון של המחשב על מנת ליזום גישה אליו. הטכנולוגיה בה מדובר מתוכננת כך שתקצר את העיכוב הנגרם במהלך פעולת החקירה שמבצע בקר אפיק נתונים מהיר בין המחשב לכרטיסי ההרחבה (PCI bus controller),כאשר זה מקבל בקשת מידע מאפיק הנתונים הראשי (PCI bus master).

הפטנטים אותם טוענת Opti ש- AMD הפרה הם - 6,405,291 , 5,710,906 , ו- 5,813,036 . לטענת Opti, חברת AMD מייצרת ומוכרת שבבים ומייצרת מוצרים נוספים המתבססים על הטכנולוגיה של Opti. כמו כן טוענת Opti כי הודיעה ל- AMD על ההפרה לפני 4 שנים.

בעקבות טענות דומות לגבי הפרת פטנט, הגיעה Opti להסכם פיצוי כספי בסך 11 מיליון דולר עם יצרנית שבבי הגרפיקה Nvidia, לפני מספר חודשים.

לאחרונה דחה שופט פדראלי מבית המשפט המחוזי בדלוור חלק ניכר מטענותיה של חברת AMD בתביעתה נגד חברת Intel בגין הגבלים עסקיים. AMD טענה כי מתחרתה הנתבעת בונה שוק שולט למספר מיקרו-מעבדים באמצעות תחרות בלתי הוגנת, הכוללת אילוץ צרכנים מרכזיים שלא לרכוש מוצרי AMD.

לפני מספר שבועות הודיעה NTP , חברה נוספת העוסקת בקניין רוחני, כי היא הגישה תביעה בגין הפרת פטנט נגד חברת Palm, יצרנית הטלפון הסלולרי Treo, בבית משפט אמריקאי. NTP ידועה בעיקר בזכות "הקרב" שלה עם חברת In Motion, יצרנית הבלקברי, שהסכימה במאי האחרון לשלם 612.5 מיליון דולר ל- NTP כדי לישב סכסוך ממושך על הפרת פטנט.

למאמר בנושא "קניין רוחני מהווה אחד מעמודי התווך בהצלחתה של חברה טכנולוגית. תביעות בגין הפרה יהפכו במהרה לחלק בלתי נפרד מתעשיית הטכנולוגיה" לחצו כאן .© כל הזכויות שמורות