חברת NextBlock תחזיר כספים לאחר ששיקרה למשקיעים

חברות סטארטאפ המתמחות בפיתוחים הנשענים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין, יחד עם הנפקות ראשוניות של מטבעות וירטואליים (ICO) כדרך לגיוס הון בתחום הפכו פופולריות במיוחד בחודשים האחרונים.

אך יחד עם הזינוק המטאורי בביקוש להנפקות מטבע ולהשקעות בטכנולוגיה החדשנית והמבטיחה, ניתן למצוא גם לא מעט ספקולציות באשר ללגיטימיות של החברות ושל מהלכי גיוס ההון האמורים.

תהליך ה-ICO הוא למעשה תהליך של גיוס הון "מזורז", המציע לעתים מידע מוגבל מאוד למשקיעים ומצריך תגובתיות גבוהה במיוחד. רבים טוענים כי התהליך טומן בחובו סיכונים לרמאויות.

ואכן, סקנדלים החלו צצים לאחרונה כפטריות אחרי הגשם.

האירוע האחרון מתייחס לקרן הון סיכון בשם NextBlock המתמחה בטכנולוגיית בלוקצ'יין ואשר גייסה הון ממשקיעים באמצעות הנפקת מטבעות וירטואליים. תחקיר של עיתון Forbes העלה כי המצגת שהכינה החברה עבור משקיעים פוטנציאליים הציגה מידע שגוי הנוגע לסוללת היועצים המסייעים לחברה כביכול ומייעצים לה באופן שוטף.

בגרסה אחת של המצגת, הופיעו פרטיהם של ארבעה יועצים רמי דרג אשר בדיקה של העיתון העלתה כי כלל לא ידעו על קיומה של החברה, בעוד שיועצים אחרים הודו שהחברה פנתה אליהם, אך הם בתורם סירבו להצעה לשמש כיועצים.

בעקבות הגילוי, משך אחד המשקיעים העיקריים בחברה את השקעתו ובעקבותיו משכו משקיעים נוספים את כספיהם. המהלך האמור סיכל את מאמציה של החברה להנפיק עצמה בבורסה וכאמור ביום ראשון הודיע מנכ"ל החברה כי ההנפקה לא תצא לפועל וכי יש בכוונתו ליצור קשר עם יתר המשקיעים ולהציג בפניהם את האפשרות לקבל את כספם בחזרה.

מנכ"ל החברה אמר כי למרות האירועים האחרונים, החברה עודנה מאמינה נלהבת בטכנולוגיית הבלקצ'יין ובפוטנציאל הטמון בה. כמו כן, הודו נציגי החברה כי הם כשלו במאמציהם להפוך לחברה נסחרת ויעשו מאמצים על מנת להשיב את אמון המשקיעים בהם, על אף האכזבה שנחלו.© כל הזכויות שמורות