ארצות הברית מזהירה מפני תרמיות באופציות בינאריות

ארצות הברית מתייחסת לתופעת התרמיות שפשטה בשנים האחרונות בשוק האופציות הבינאריות. ההתנהלות המדאיגה של שחקניות בזירת המסחר המקומית יחד עם דיווחים רבים על התנהלות בלתי לגיטימית ועל מעשי מרמה עוררה את תשומת לבו של ארגון NASAA האמריקני, גוף שעיקר עיסוקו הוא הגנה על משקיעים בזירות מסחר ברחבי העולם.הארגון פרסם כבר בשנת 2015 אזהרה המתייחסת לתרמיות במסחר באופציות בינאריות, אך לפני מספר ימים עדכן את נוסח האזהרה באתר האינטרנט של הארגון כך שהוא נוקט בלשון חריפה יותר ומתייחס אל שיטת המסחר כולה כאל סוג של הימור ופחות כאל זירה לגיטימית למסחר.

הארגון מתייחס למסחר באופציות בינאריות כאל "הטלת מטבע", לא פחות ומסביר כי למעשה, חוזה למסחר באופציה בינארית עובד במנגנון הדומה לזה של הימור. כלומר, כאשר משקיע מבצע השקעה באופציה בינארית, עליו "לנחש" את מחיר המניה או הנכס נשוא החוזה (כאשר לצורך העניין "חוזה" למסחר באופציה בינארית יכול להימשך גם דקות ספורות). במידה והמשקיע ניחש נכונה, הוא יקבל לידיו סכום שהוסכם בין הצדדים מראש. במידה ולא הצליח לנחש נכונה, המשקיע יפסיד את הסכום שהושקע.

אין זה מפתיע שהיחס אל זירות המסחר באופציות בינאריות הופך חשדני יותר ויותר, בעיקר לאור העובדה כי מדובר בתחום אפור ובשוק הרווי במעשי תרמית מתוחכמים יותר או פחות. גם בישראל דווח לא אחת על התנהלות בעייתית של גורמים הפועלים בשוק האופציות הבינאריות ועל מעשי מרמה שונים, עד כדי כך כי הרשות לניירות ערך בישראל קבעה בשנת 2016 כי לא יאושר מסחר באופציות בינאריות בזירות מסחר ללא רישיון, זאת בשל מאפייני המסחר, הדומים יותר במהותם למשחקי הימורים ולאור ריבוי התקריות שחוו משקיעים בזירות המסחר האמורות ואשר השפיעו לרעה על המוניטין ועל האמינות של השוק כולו.© כל הזכויות שמורות