אזהרה - צמידי הכושר של Fitbit  חשופים לפריצה
סכנה לפרטיות בשימוש בצמידי כושר. צמידי הכושר של Fitbit הם בין הפופולריים בעולם. עם 23.2 מיליון משתמשים פעילים כיום, הצמידים נחשבים לשם דבר בשוק הכושר והבריאות. הצמידים מאפשרים לחשב ולשמור סטטיסטיקות מידע הנוגעות לפעילות גופנית כגון מהירות ריצה והליכה, ספירת צעדים, שריפת קלוריות, ניטור מחזורי שינה ועוד.

אבל לא הכל ורוד בנוגע לגאדג'ט החביב. מומחים לאבטחת מידע באוניברסיטת אדינבורו ערכו לאחרונה מחקר מקיף הבודק פרצות אבטחה במכשירים חכמים ובגאדג'טים פופולריים ומצאו כי צמידי הכושר האהובים חשופים לדליפה ולגניבה של מידע אישי על אף הצהרות החברה כי המידע מאוכסן ומועבר באופן מאובטח.

מומחי האבטחה הצליחו 'ליירט' הודעות שנשלחו משני דגמים של המכשיר אל שרתי הענן של החברה והצליחו לשים את ידם על המידע. הנתונים המועברים על ידי המכשיר עובר אמנם באופן מוצפן, כך שניתן לפענחם רק ברגע הגיעם אל השרת, אך מומחי האבטחה הצליחו לעקוף את ההצפנה באמצעים סבירים ולבצע מניפולציות שונות על המידע שמשודר ממנו אל השרת.

המומחים מזהירים כי באופן זה ניתן לא רק לגנוב מידע אלא גם להזין מידע מזויף לתוך המכשיר ולתוך השרתים. לדעתם, חשיבותו של המחקר היא בכך שהוא מצביע על כשלי אבטחה במכשירים פופולריים ועל כך שאמצעי האבטחה העומדים כיום לרשות הצרכנים כחלק מאותם מכשירים עדיין אינם עומדים בקצב של התפתחות הטכנולוגיה ואינם משתווים ליכולות הפריצה של פושעי סייבר.

אם נדמה לכם שעל פניו אין כל נזק בדליפת מידע על כמות צעדים או מחזורי השינה שלכם, המומחים באוניברסיטת אדינבורו מזהירים כי מדובר במידע שעלול לשמש לצורך סחיטה, למשל אם הצהרתם באופן פומבי שהנכם בכושר פיזי מעולה ויש בראיות כדי להראות ההיפך. ואכן, מוח קרימינלי יצירתי יכול לעשות מטעמים גם מהמידע הכי בנאלי לכאורה.


© כל הזכויות שמורות