המשבר הכלכלי בוונצואלה מניע אזרחים אל עבר מטבעות דיגיטליים
לרבים מאזרחי ארצות הברית ומדינות מערביות נוספות קשה לשער מציאות בה החיים מתנהלים תחת עוני. בוונצואלה המחזיקה במאגרי הנפט הגדולים בעולם, מדובר במציאות אחרת לחלוטין.

חוסר היציבות במטבע המקומי - בוליבר ונצואלי, הוא כה גדול עד כי אזרחי המדינה נאלצים להיפרד מ-6,000 בוליבר כדי להמירם בשוק השחור לדולר אמריקאי אחד. מצב זה הינו תוצאה של מדיניות סוציאליסטית מתמשכת בת שני עשורים, אשר דחקה את המדינה אל עבר קריסה כלכלית. בעקבות זאת, אזרחים רבים מביעים עניין מתמשך וגובר במטבעות דיגיטליים.

במחשבה ראשונה ובעקבות התנודתיות הרבה בערכם של מטבעות דיגיטליים שונים ובעיקרם ביטקוין, רבים רואים ברדיפה אחר מטבעות אלה כבלתי הגיונית. עם זאת המצב הכלכלי הקשה במדינה גורם לרבים מאזרחי ונצואלה לנסות להציל את מצבם בכל דרך שהיא, והשקעה במטבעות דיגיטליים נתפסת בעיני רבים כמוצא האחרון.

בעוד ערכו של הבוליבר ממשיך לרדת, אזרחים רבים רואים במטבעות דיגיטליים כאמצעי לשמירה ראויה יותר על הונם. בהתאם לכך, דיווחים במדינה מצביעים כי היקף הסחר בביטקוין הוכפל בחודשיים האחרונים, זאת בנוסף לאלפי אזרחים אשר הצטרפו לאחרונה כחברים בבורסה למסחר אלקטרוני.

אזרחים רבים אף עושים שימוש במטבעות דיגיטליים על מנת לרכוש מוצרים שאינם זמינים יותר במסגרת המדינה. על אף המפלט שמוצאים אזרחי המדינה במטבעות דיגיטליים, אפשרות זו איננה נחלת הכלל, שכן לשליש מאזרחי המדינה אין גישה לאינטרנט ומעל למחציתם חיים תחת עוני מכפיר.


© כל הזכויות שמורות