ערכו של הביטקוין עלה ב-20% בפחות משלושה ימים

ערכו של הביטקוין עלה ב-20% בפחות משלושה ימים, זאת בהמשך לעלייה של 150% בהשוואה לערכו בשנה שעברה. בשבת האחרונה נסחר המטבע בשווי של 2,680$ שהינו גבוה ב-20% בהשוואה לערכו בתחילת החודש - 2,186$.
העלייה בערכו של המטבע נובעת בין היתר בעקבות הסכמה בין שתי קבוצות מפתחים מתחרות לשלב בין שתי טכנולוגיות אשר איימו לפצל את השימוש במטבע.
שתי השיטות לשדרוג המטבע, אשר לא תאמו האחת את השנייה הן SegWit2x ו-BIP148, גרמו לחשש גדול בקרב משקיעים באשר לעתידו של המטבע.
בהמשך לחוסר הוודאות, מפתח בשם ג'יימס הילארד הציע לשלב בין שתי השיטות כך שתהיינה תואמות. בהודעה שהתפרסמה ב-Bitcoin Magazine נמסר כי מפתחי טכנולוגית SegWit2x השיבו בחיוב להצעתו של הילארד.
בנוסף לביטקוין, מטבעות דיגיטליים נוספים נהנים מעליות דרמטיות בערכם. במהלך השנה האחרונה זינק ערכו של מטבע דיגיטלי בשם אטריום (Ethereum) מעל 4,000%, ובכך מתקרב בצעדי ענק לשווי השוק של הביטקוין.
בתחילת השבוע האחרון חצה לראשונה ערכו של הביטקוין את רף 3,000$, זאת בעקבות מספר אירועים גלובליים אשר תרמו להגברת תחושת הביטחון של המשקיעים במטבעות דיגיטליים; החל מהודעתו של הבנק המרכזי בגרמניה על תכנית להקמת מטבע סייבר לאומי, ועד להודעתה של ממשלת יפן אשר רואה בביטקוין כאמצעי תשלום לגיטימי.


© כל הזכויות שמורות