קהילת קודי מגייסת כספים לטובת נפגעי תביעת זיר"ה
לאחר שארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) הצליח במאבקו לקבלת צווי מניעה כנגד מפעילי שלושה אתרי הרחבות ישראליים לתכנת קודי (Kodi), קהילת תומכי האפליקציה בישראל מתגייסת לטובת הנתבעים.

במסגרת צווי המניעה נסגרו באופן מידי שלושת האתרים ובעליהם נקנסו בעשרות אלפי שקלים. על כל אחד מהשלושה - אבי אבקסיס, יעקב סניור ותומר חיימוביץ הוטל קנס של 16,500 ₪.  השלושה פתחו בקמפיין גיוס המונים באתר Giveback במטרה להתמודד עם הקנסות. קהילת המשתמשים והתומכים של קודי בישראל נחלצה לעזרתם. 

בתוך ארבע שעות מרגע עליית קמפיין הגיוס בערב חג השבועות, גויסו לטובת השלושה 30 אלף ₪. נכון לכתיבת שורות אלו גיוסו 45 אלף ₪ על ידי 569 תומכים אשר תרמו סכומים הנעים בין 25 ל-100 ₪.

לאחר שארגון זיר"ה הצליח לקבל צווי מניעה כנגד מגוון אתרים ישראלים המאפשרים צפייה ישירה ולהשבית את פעולתם, בעת האחרונה ממקד הארגון את מאבקו במפתחי הרחבות לאפליקציית קודי. על אף הפגיעה הקשה באתרי הרחבות ישראליים, נראה כי זהו תחילתו של המאבק.

בעבר, בעלי אתרים ישראליים אשר נגדם הוגשו צווי מניעה, חזרו לפעול תחת שמות אחרים או באמצעות שימוש בשרתים בחו"ל.

ניתן להניח כי באותו אופן, גם מפתחי ההרחבות הישראלים יפתחו שיטות טכנולוגיות מגוונות להסוואת פעולתם. עם זאת עצם הנוכחות של ארגון זיר"ה והצלחתו בקבלת צווי מניעה כנגד אתרים ותוכנות צפייה ישירה, מגבירה את החשש בקהילת המפתחים מפני הגשת תביעות מסוג אלו.


© כל הזכויות שמורות