להורי ילדה שנפטרה אין זכות גישה לחשבון הפייסבוק שלה
בית משפט בברלין פסק לאחרונה כי להורי ילדה שנפטרה אין זכות גישה לחשבון הפייסבוק של בתם. החלטת בית המשפט הפכה פסיקה קודמת בה נקבע לפני שנה וחצי כי יש להתיר להורים את הגישה לחשבונה של הבת. 

הורי הנערה תבעו את פייסבוק במטרה לקבל גישה לחשבונה של בתם, לאחר שנהרגה בשנת 2012 על ידי פגיעת רכבת U-Bahn, במטרה להבין האם היו בחייה גורמים שליליים ובעיקרם האם סבלה מתופעת בריונות מקוונת אשר ייתכן ודחפה אותה לשים קץ לחייה.

ראשיתה של התביעה הסתיימה בהכרעה לטובת הורי הילדה בכך שבית המשפט קבע כי יש לראות בתוכן דיגיטלי כשווה ליומנים ומכתבים, על כן יש להתיר להם גישה לחשבון. זאת ועוד, בנוסף לעובדה שבתם קטינה, זכותה לפרטיות מצויה בידי הוריה.

פייסבוק ערערה על ההחלטה וזכתה. במהלך הערעור קבע בית המשפט כי יש לראות בזכות לפרטיות ככזאת החלה גם על תקשורת פרטית וכי השליטה בה נתונה בידי ההורים כל עוד ילדיהם בחיים. בית המשפט קבע כי השליטה בזכות לפרטיותם של ילדים מצד הוריהם, הסתיימה במותה של הבת.

צעד דרמטי זה מצד פייסבוק, אשר בחרה להיאבק ראש בראש מול הורים שכולים, מלמד על המאמץ הגדול שהחברה עושה על מנת לשמור בקנאות על פרטיות משתמשי הרשת החברתית הגדולה בעולם.

פייסבוק נמצאת לאחרונה תחת מתקפה במספר חזיתות מצד גורמים המביעים התנגדות נחרצת למדיניות הניטור של החברה בנוגע לתכנים פוגעניים ולשיתוף צדדים שלישיים במידע אישי אודות מאות מיליוני משתמשי הרשת החברתית.


© כל הזכויות שמורות