מסמכי פייסבוק חושפים את מדיניות הצנזורה של החברה
מסמכי פייסבוק שהודלפו לאחרונה, אותם חשף עיתון הגארדיאן הבריטי, ממשיכים לספק מידע רגיש ומטריד בנוגע לאופן פעולתה של הרשת החברתית הגדולה בעולם. רבות דובר על אופי התכנים שפייסבוק בוחרת שלא להסיר כדוגמת תכנים פורנוגרפיים או אלימים, לעיתים באופן מעורר חשד.

המסמכים החדשים חושפים, שחור על גבי לבן, את מדיניות הצנזורה של החברה באשר לתכנים מיניים. "נעשו טעויות רבות בהכנת מדיניות הצנזורה של החברה בנוגע לתכנים אלימים ובעיקר מיניים", כך על פי גורם בחברה.

פייסבוק מתמודדת עם מעל 50,000 סחיטות על רקע פורנוגרפי מדי חודש. אלו רק המקרים המדווחים לחברה, שכן ניתן להעריך כי המספרים האמתיים גבוהים יותר. בנוסף, על פי המסמכים, כ-15,000 חשבונות הוסרו מן הרשת החברתית בינואר האחרון בעקבות הפצת תכנים פורנוגרפיים, חלקם של ילדים.

אותם מסמכים פנימיים מציגים תיאור מפורט ומטריד על האופן בו פייסבוק מנטרת אחר תכנים אשר מדווחים כמיניים. בעוד מארק צוקרברג טען לפני מספר שבועות כי כשליש מהדיווחים על תכנים פוגעניים "מטופלים" על ידי מערכות מחשוב אוטומטיות, עיקר עומס הבדיקה מוטל על בודקים אנושיים.

פייסבוק מעסיקה כיום 3,000 "בוחני דיווחים" ולאחרונה הודיעה כי היא מתכוונת לצרף למאמץ הניטור 1,500 עובדים נוספים. על פי המסמכים שהודלפו, לרשותם של אותם בוחנים כ-10 שניות בלבד בממוצע על מנת לקבוע האם יש להסיר את הפוסט עליו דיווחו גולשים, או להשאירו. עשרות אלפי דיווחים על פוסטים פוגעניים, אלימים ומיניים מתקבלים ברשת החברתית מידע יום.

אותו מאמץ ניטור סיזיפי מחייב את קברניטי החברה להקטין את התופעה ככל הניתן על ידי שילוב בין הגורם האנושי לבין מערכות אוטומטיות הנושאות ביכולות בינה מלאכותית, עליהן החברה עובדת ביתר שאת.


© כל הזכויות שמורות