פייסבוק מפתחת טכנולוגית קריאת מחשבות
פייסבוק עושה צעד נוסף, יש שיאמרו מטריד, לקראת "שיפור" השיח בין משתמשיה הרבים. מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, הודיע כי מזה מספר חודשים החברה עוסקת בפיתוח טכנולוגית קריאת מחשבות ייחודית מתוך מטה החברה בקליפורניה.

הצוות הקיים מונה 60 אנשים ופועל תחת מעטה סודיות כבד. חדי האוזניים יכלו להבחין כי רק לפני מספר חודשים רמז צוקרברג להתעניינותה של החברה בטכנולוגיות מסוג זה כאשר כתב כי לדעתו טלפתיה היא "צורת התקשורת האולטימטיבית".

בכנס F8 בנושא חדשנות אותו מארחת פייסבוק, צוין באופן ניכר הצורך הכמעט-בלתי-נשלט של אנשים להיות צמודים לטלפון הסלולרי שלהם בכל רגע נתון. עם זאת, על פי קברניטי החברה, הרעיון הוא לא לכפות על אנשים התנתקות מהסלולרי, אלא להמעיט את השימוש האובססיבי בו, על ידי שימוש באותה טכנולוגית קריאת המחשבות.

הרעיון מאחורי הפרויקט השאפתני הוא לפתח מערכת בעלת יכולת תרגום מחשבות אנושיות, לפעולות של ממש בטלפון הסלולרי. מבין השימושים הרבים למערכת, בכנס נטען כי בפייסבוק עמלים על האפשרות לכתוב מייל ללא הצורך להביט אל המסך, זאת באמצעות קריאת גלי המוח של המשתמש.

פייסבוק מציבה לעצמה מטרה ברורה – לבנות מערכת בעלות יכולת הקלדה של מאה מילים בדקה, פי חמישה ממהירות אדם ממוצעת, ישירות ממוחו של המשתמש. מאחר והמערכת אינה פולשנית, בפייסבוק עובדים על פיתוח חיישנים חיצונים בעלי יכולת מדידת פעילות מוחית מאות פעמים בדקה.


© כל הזכויות שמורות