צפון קוריאה מאחורי מתקפת הסייבר?
חברות אבטחת מידע מובילות הודיעו כי אותרו ראיות המצביעות על כך שצפון קוריאה, המדינה המבודדת בעולם, אחראית לביצוע מתקפת הסייבר האחרונה שנחשבת למקיפה בהיסטוריה. את ההודעה המשותפות הוציאו חברות אבטחת המידע קספרסקי וסימנטק, הנחשבות לבעלות שם עולמי במניעה וניטור של מתקפות סייבר.

ניתוח קוד התקיפה בו נעשה שימוש במתקפת הסייבר האחרונה מצביע על קשר לקבוצת האקרים בשם לאזרוס ("Lazarus"), הנחשבת למזוהה עם גורמי ממשל צפון קוריאניים. בעבר נטען גם כי אותה קבוצה אחראית גם להתקפת הסייבר הגדולה על שרתי חברת סוני בשנת 2014, במהלכה נחשפו סודות מסחריים רבים.

מתקפת הסייבר המקיפה התגלתה לפני מספר ימים בבריטניה אך במהרה התפשטה לעשרות אלפי מחשבים בכמאה מדינות ברחבי העולם. על פי גורמי אבטחת מידע מובילים, ההתקפה בוצעה על ידי תוכנה שנגנבה מה-NSA (הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב) על ידי קבוצת האקרים שמכנה עצמה "Shadow Brokers".

המתקפה כללה נעילה של אלפי מחשבים על ידי תכנה ייעודית, כאשר שחרורה מותנה בתשלום סכום הכופר במטבע וירטואלי מסוג ביטקוין. במהלך המתקפה נפגעו מעל לאלף מחשבים בבתי חולים בבריטניה ואף במשרד הפנים הרוסי. בנוסף לכך, זוהו פגיעות גם במחשבי חברות הרכב ניסן ורנו אשר מנעו את פעילותן למשך מספר שעות.


© כל הזכויות שמורות