שירות תזכורת ימי ההולדת של פייסבוק – בניגוד לחוק
שירות תזכורת ימי ההולדת של פייסבוק חוסך למאות מיליוני משתמשי הרשת החברתית אי נעימויות רבות. מלבד תזכורת על ימי הולדת של חברים ברשת החברתית עצמה, מתבצעת גם שליחה של הודעת SMS ישירות למכשיר המשתמשים.

תביעה שהוגשה לאחרונה לבית המשפט הפדראלי בסן פרנסיסקו גורסת כי שירות שליחת הודעות התזכורת מהווה למעשה הפרה של חוק הגנת הצרכן. נטען כי שירות שליחת הודעות טקסט זה, הידוע גם כ-Robocalls, נוגד את תקנת TCPA) Telephone Consumer Protection Act).

התביעה כנגד פייסבוק הוגשה על ידי קולין בריקמן אשר שהצהיר בעת ההרשמה לרשת החברתית כי הוא אינו מעוניין לקבל הודעת תזכורת למכשירו הסלולרי בימי ההולדת של חבריו. עם זאת, כך לטענתו, המשיך לקבל הודעות תזכורת אלו אשר גרמו לו להגשת התביעה.

נכון לעת הזו, בית המשפט הדן בתביעה החליט לשים אותה תחת המתנה זאת עד לבירור מקיף יותר של עובדות המקרה. חברת פייסבוק מצדה, במטרה להפחית ככל הניתן את הסיכוי כי התיק ייפסק לרעתה, טענה בבית המשפט כי ה-TCPA פוגעת למעשה בחופש הביטוי.

בעוד עובדות המקרה מתבהרות, ניתן לבחון מקרה דומה. במקרה Diguid V. Facebook, נטען כי פייסבוק המשיכה לשלוח אותן הודעות תזכורת באמצעות SMS למכשירו הסלולרי של אדם, חרף העובדה כי כלל לא היה ברשותו חשבון ברשת החברתית.

התברר כי הסיבה לשליחת ההודעות היא שמספר הטלפון של המקבל נויד ממשתמש אחר, לו היה חשבון ברשת החברתית ומכאן "הטעות". מקרה זה, אשר נפסל לבסוף על ידי השופט, ממשיך להמתין לדיון בערעורו.


© כל הזכויות שמורות