שווקי האקרים להשכרה בעלייה מתמדת
שוק שירותי הפריצות נעשה זול יותר ויותר וכיום כל אחד יכול להזמין שירות פריצה כזה או אחר לפי דרישה. סערה בתחום אבטחת המידע – על פי דו"ח שהתפרסם לאחרונה, עולם פשעי הסייבר המחתרתי נמצאה בעלייה מתמדת במה שמוגדר כפריחה של ממש. מבין השירותים השונים שניתנים לרכישה בעלות סבירה נמצאים פיתוח של וירוסים "מותאמים אישית" ותוכנות שונות בעלות יכולת חדירה למחשבים זרים וגניבת מידע בעל ערך.

אותו שוק מתנהל בעיקרו במרתפי רשת הדארקנט (Darknet) ומציע החל מגניבת מיילים ממגוון חשבונות פרטיים בעלות של 129$ ועד לפריצה למייל חברות בעלות של כ-500$. היצע ההאקרים להשכרה הוא גדול ומורכב בעיקר מאנשי מקצוע ממזרח אירופה, אך לא רק.

מחברי הדו"ח מתייחסים בזהירות לאיכות העבודה שתקבלו וכמובן לחוסר הוודאות האם כלל תתבצע לאחר שכל הפרטים ייסגרו והעברת התשלום תבוצע. כמובן ובמידה שלא תקבלו תמורה עליה סיכמתם, לא יהיה לכם הרבה מה לעשות – מדובר במומחים שיודעים להישאר מתחת לרדאר כדי להימנע מגילוי. עם התפשטות התופעה כך גם יורדים להם המחירים בשוק.

תוכנות מורכבות לשליטה מרחוק על מחשבים מוצעות ברשת בעלויות מינימליות שנעות בין 5-10$. מדובר ללא ספק בתופעה מטרידה, כזאת שמורידה את סף הכניסה ולמעשה מאפשרת כמעט לכל אחד עם ידע מינימלי במחשבים ומעט כסף לגרום לנזק רב. הנקודה היא שמדובר בתהליך פשוט וכל שנדרש הוא הבנה מינימלית בגישה לרשת האפורה על ידי התקנה פשוטה של דפדפן מסוג TOR, המאפשר גלישה אנונימית.


© כל הזכויות שמורות