עורכי דין ריגלו בפייסבוק והואשמו בוועדת האתיקה
בית הדין הגבוה בניו ג'רזי קבע כי שני עורכי דין שמואשמים במעקב אחר דף הפייסבוק של תובע בתיק עלולים למצוא עצמם מול ועדת האתיקה בעקבות התנהגות פסולה. השניים עיינו באופן חופשי בפרופיל הפייסבוק האישי של תובע בתיק נגדם.

אמנם אין לראות בעיון "תמים" בפרופיל פייסבוק כהתנהגות בלתי ראויה, הנושא מסתבך כאשר התובע בחר להגביל את אפשרות הצפייה בפרופיל האישי לחבריו בלבד. הידוק הגדרות האבטחה בחשבון הפייסבוק לא מנעו מהשניים להמשיך ולנסות לשאוב פרטים עסיסיים שיכולים לעזור להם בתיק. השלב הבא של התוכנית כלל התנהגות שעלולה להיחשב כלא מוסרית וכזאת שיכולה להביאם ישירות בפני ועדת האתיקה של רשות בתי המשפט.

השניים, ג'ון רוברטלי וגבריאל אדמו, ביקשו ממתמחה במקום עבודתם להציע חברות לתובע, מבלי לחשוף כמובן את שולחיו ובמטרה לקבל גישת צפייה לחשבונו הפרטי.

פעילותם של השלושה נחשפה כאשר בזמן המשפט חשפו צילומי מסך מהפרופיל האישי של התובע שנכון לעת ההיא היה הפרופיל פתוח רק בפני חברי פייסבוק מאושרים. בית המשפט הגבוה בניו ג'רזי דן בשאלה האם יש לזקוף לרעת השניים עבירה של חציית קווים אתיים מובהקים או שמא ניתן להסתפק בהטלת סנקציות בלבד. בהמשך לכך, הוחלט להגיש נגד השניים קובלנה בגין התנהגות שאינה אתית.

עורך הדין שמייצג את השניים טען לזכותם כי "לא היו מודעים להגדרות הפרטיות השונות של של פייסבוק". בסופו של דבר ובהמשך לטיעוניהם כי פעלו בתום לב, הוגשו נגד השניים סנקציות קלות בלבד.


© כל הזכויות שמורות