ביקשה להגיש לבעלה בקשת גירושין בפייסבוק – ונדחתה
בית משפט לענייני משפחה בברוקלין, ניו יורק, התמודד לאחרונה עם שאלה מעניינת – האם לאפשר הגשת מסמכים בעלי אופי משפטי למתדיינים באמצעות פייסבוק. הנושא הגיע לשולחנו של שופט שדן בתיק גירושין בין בני זוג במהלכו מנע מהאישה להגיש את בקשת הגירושין לבעלה באמצעות הפייסבוק.


בעלה של האישה עזב אותה שלושה חודשים בלבד אחרי החתונה כאשר הייתה בהיריון ובעקבות כך טענה כי פנייה לפרופיל האישי שלו היא האופציה היחידה שלה. לדבריה, אינה מצליחה ליצור אתו קשר זה חודשים ארוכים בין השאר בגלל העובדה שבחר לעבור ולהתגורר בערב הסעודית. על אף ההסבר שסיפקה, שופט בית המשפט לא השתכנע שזהו הדבר הנכון לעשות, במיוחד לאור העובדה כי בדיקה קצרה העלתה כי חשבונו של הבעל ברשת החברתית לא נראה כפעיל משנת 2014.


שופט בית המשפט התייחס לנושא בזהירות הנדרשת: "כל אחד יכול לפתוח פרופיל פייסבוק, בין אם בשימוש במידע שקרי, אמתי או אמתי למחצה" ודרש הוכחות נוספות על מנת לאפשר לאשה לפנות לבעלה בדרך זו. 
בעוד בתי המשפט מודעים באופן מלא לעובדה כי התקדמות הטכנולוגיה מציעה דרכי התקשרות מגוונים ושונים לעומת העבר, גם במקרה הנוכחי לא מיהרו לאשר לאישה לעשות שימוש בפייסבוק כאמצעי למסירת המכתב. 

עיקר הבעייתיות נע סביב הרעיון לאשר באופן "אוטומטי" מהלך שכזה מצד בתי המשפט – אשר עלול לגרום לרצף של בעיות. שאלות אלו ודומות להן עולות באופן תדיר בפני בתי המשפט. רק לאחרונה בית משפט באוקלהומה דחה בקשה מצד אמא צעירה להודיע לחברה לחיים על כך שהיא בהיריון בפייסבוק טרם מסירתו של התינוק לאימוץ.
© כל הזכויות שמורות