מחירון האיומים: שיטות הפעולה של "ההאקר להשכיר" מאשקלון
צעיר מאשקלון אשר זהותו טרם הותרה לפרסום עומד בפני כתב אישום חריף לאחר שנודע כי נהג לאיים על מגוון גדול של מוסדות יהודים ברחבי העולם בפעולות טרור. לא פחות מ-2,000 מוסדות שונים ברחבי העולם, יהודים ברובם, קיבלו איומים מוחשיים מאותו צעיר עלום שם, אשר עשה שימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ואמצעים מקוונים על מנת לטשטש את זהותו.

בנק המטרות של התוקף כלל מגוון גדול של יעדים ובהם מרכזי קניות, תחנות משטרה, טרמינלי נסיעות מרובי נוסעים וגם אנשים פרטיים בעלי השפעה. למעשה פעל כ-"האקר להשכרה" בכך שסיפק מגוון שירותים לכל דורש, החל מביצוע שיחות הפחדה ואיום ועד לתיווך בעסקות סחר בסמים ברחבי רשת הדארקנט (הרשת האפלה). אותה רשת עלתה לכותרות לפני מספר שנים ונודעת בכך שהיא מהווה פלטפורמה אינטרנטית מקיפה לפעילות עבריינית ומאפשרת למשתמשים בה לפעול באנונימיות כמעט מוחלטת.

דרך פעולתו של ההאקר כללה שימוש באמצעים טכנולוגיים מורכבים שסייעו לו להמשיך להציע את שירותיו תחת מעטה כמעט מוחלט של אנונימיות. לדוגמא, את מקור מכתבי הדוא"ל שנהג לשלוח למוסדות ומרכזים יהודיים נהג להסוות על ידי שימוש בתוכנת השתלטות מרחוק על מחשבים זרים. טכניקה נוספת בה השתמש ההאקר במטרה לטשטש את עקבותיו כללה שימוש במערכת הסוואת קול כאשר ביצע שיחות הפחדה.

מחירון האיומים שהציג ההאקר ברשת הדארקנט מראה כי הוא לא בחל בשום אמצעי על מנת להרוויח כסף. המחירים נעו בין עשרות דולרים לשליחת מייל לבית ספר המתריע על פצצה או טבח ועד מאות דולרים לאיום טלפוני על פצצה במטוס.


© כל הזכויות שמורות