עמוד הפייסבוק של אתר


משהו מוזר עובר על פייסבוק. מצד אחד, נשמעות נגד החברה טענות על כך שהיא אינה עושה מספיק על מנת לחסום תכנים מסיתים, תכנים מיניים בוטים וחדשות מזויפות באתר של הרשת החברתית. מצד שני, הרשת חוסמת תכנים שאינם נחשבים בלתי חוקיים, אלימים או מסיתים מסיבות השמורות עמה.
אתר 'המזבלה' הישראלי הוא אתר המסקר את תעשיית הפרסום בישראל וידוע בכך שפרסם לא אחת ביקורות נגד פייסבוק ונגד הנהלת החברה בארץ בעקבות חסימה של תכנים ופרופילים באופן שרירותי לכאורה. אתמול פרסם מייסד האתר פוסט ברשת החברתית, בו הוא מודיע כי פייסבוק חסמה את האפשרות לשתף את העמוד של אתר 'המזבלה' והגדירה אותו כ'לא בטוח', פעולה השמורה בדרך כלל לעמודי ספאם ועמודים המפרסמים תוכן גזעני.
כך כתב מנהל האתר אתמול: "פייסבוק ישראל לא התחברה לסיקורים הנרחבים של המזבלה אודותיה וחסמה את האתר. על הדרך היא גם מחקה את כל הקישורים שאי פעם שותפו ממנו. אם מלחמה הם רוצים, מלחמה הם יקבלו. אין לי יותר היגיון, אין לי יותר נאותות, אין לי יותר מצפון
.” This Means War.
בנוסף לביקורת שהושמעה באתר באופן תדיר נגד הנהלת פייסבוק בארץ, הקים מייסד 'מזבלה' תנועת מחאה נגד ענקיות טכנולוגיה ואף הקים אתר החושף פרטים אישיים של מנהלי פייסבוק בארץ. נראה שפעולותיו של האחרון לא נשאו חן בעיני הארגון, אשר החליט להנחית מכה על האתר, אשר רבות מהכניסות אליו מתבצעות דרך עמוד הפייסבוק שלו.
© כל הזכויות שמורות