אמאזון מסכימה למסור מידע המשמש עדות לרצח


אמאזון מסכימה למסור מידע המשמש כעדות בתיק רצח בארה"ב, זאת לאחר חודשים בהם החברה סירבה להעביר את המידע לבית המשפט. מדובר בתיק נוסף בשורה של תיקים המעמתים את סוגיית השימוש בראיות מבוססות טכנולוגיה עם הזכות החוקתית לפרטיות.
מדובר במידע אשר אוחסן על מכשיר
Amazon Echo
המבוסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית ומגיב להוראות קוליות של המשתמש. המכשיר עושה שימוש בעוזרת וירטואלית של אמאזון הנקראת "אלכסה" ואף מאחסן מידע מוקלט על גבי המכשיר.
לפני מספר חודשים נמצאה גופת גבר בתוך ג'קוזי במדינת ארקנסו שבארה"ב ונעצר חשוד ברצח. חקירת המקרה גילתה כי המכשיר מבית היוצר של אמאזון פעל בזירת הרצח וייתכן כי הקליט שיחה בין הנאשם לנרצח.
במסגרת המשפט, פנו נציגי התביעה אל אמאזון במהלך חודש פברואר וביקשו לקבל את החומרים המוקלטים, אך אמאזון סירבה בטענה כי הקלטות הנשמרות על גבי המכשיר מוגנות על ידי התיקון הראשון של חוקת ארה"ב. בתחילת מרץ קיבלה אמאזון צו בית משפט המודיע לה כי הנאשם עצמו הסכים למסור את המידע לבית המשפט ומשכך על אמאזון להסכים למסירתו. לאור האמור בצו, נעתרה אמאזון לבקשת בית המשפט.
נציגי התביעה מסרו כי הם מרוצים מהחלטתה של אמאזון וכי גישה למידע המצוי על גבי המכשיר תאפשר למצות את החקירה. לדברי התביעה, מחובתה לחקור כל מידע הרלוונטי למקרה, גם במידה ויתברר בדיעבד כי המידע לא סייע בקידום החקירה.
אמאזון סירבה להגיב באופן רשמי לדיווח אך הסכימה להראות לעיתונאים את צו בית המשפט בו מופיעה הסכמת הנאשם כאמור.  פרקליטתו של הנאשם טוענת כי הנאשם כופר בהאשמות המיוחסות לו ולכן הסכים לחשיפת המידע המצוי בידי אמאזון. 
© כל הזכויות שמורות