פייסבוק מבטלת את פיצ


תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים וחוקי הגבלים עסקיים מאלצת את פייסבוק להפסיק להציע את פיצ'ר שיתוף המיקום שלה באיטליה.
בית משפט במילאנו קבע בסוף השנה שעברה כי החברה הפרה חקיקה שעניינה תחרות הוגנת וחקיקת זכויות יוצרים בכך שהעתיקה את הפיצ'ר מאפליקציה שפיתח סטארטאפ מקומי.
חברה איטלקית לפיתוח תוכנה הגישה תביעה ב-2013 נגד פייסבוק, בטענה שהפיצ'ר לשיתוף המיקום של פייסבוק הועתק מאחת האפליקציות שפיתחה, המסייעת למשתמשים לאתר חברי פייסבוק של המשתמשים בקרבת מקום.
על פי פסיקת בית המשפט, פייסבוק שחררה את פיצ'ר שיתוף המקום שלה מספר חודשים לאחר שהאפליקציה האיטלקית עלתה למכירה בחנויות האפליקציות וכמו כן זיהה בית המשפט כי שתי האפליקציות דומות זו לזו באופן משמעותי מבחינת פונקציות ומבחינת ממשק.
כך קבע בית המשפט כי פייסבוק אכן הפרה את זכויות היוצרים של החברה האיטלקית והורה לפייסבוק להפסיק את הפעלת פיצ'ר שיתוף המיקום באיטליה או לחילופין, לשלם קנס בסך 5,000 יורו ליום בגין הפרת זכויות יוצרים ותחרות בלתי הוגנת.
מדובר בפסיקה מקדמית בלבד ושימוע נוסף אמור להיערך באפריל לצורך המשך בירור טענות התביעה.
פייסבוק ניסתה למנוע את תחולתו של הצו בזמן שהיא מחכה לפסיקה לגופו של עניין בתיק, אך בקשתה נדחתה. יחד עם זאת, הודיעה פייסבוק כי היא משתפת פעולה עם החלטת בית המשפט על אף התנגדותה להחלטה וכי היא הפסיקה הלכה למעשה להציע את פיצ'ר שיתוף המיקום באיטליה. במקביל הודיעה פייסבוק כי היא מתכוונת לערער על פסק הדין.
© כל הזכויות שמורות