אמאזון חוברת למשפטנים על מנת לתקוף את צו ההגירה של טראמפ


בימים שחלפו מאז חתימת הנשיא טראמפ על הצו הנשיאותי המטיל מגבלות על כניסת אזרחי מדינות מוסלמיות לארה"ב, הביעו בכירים בתעשיית ההייטק ביקורת על מדיניות ההגירה הנוקשה של הנשיא וכן הביעו דאגה לגבי השלכות הצו על עובדי החברות שהינם אזרחים של אותן המדינות.
חלק מהבכירים טענו כי איסור כניסת האזרחים הזרים מהווה הפרה של העקרונות עליהם מושתתות חברותיהם; בחלק מן המקרים הציעו חברות סיוע כלכלי במימון הליכים משפטיים עבור עובדים אשר נפגעו בצורה ישירה מאיסור הכניסה ואילו חברות אחרות הצהירו כי יחברו לגורמים משפטיים ויבחנו דרכים למתן את השלכות הצו.
כעת, בצעד הנחשב מתריס במיוחד, הודיע מנכ"ל אמאזון שענקית המסחר עובדת בימים האחרונים עם משפטנים וגורמים רשמיים במדינה על מנת לחפש דרכים חוקיות לתקוף את הצו הנשיאותי עליו חתם הנשיא טראמפ. בנוסף, הוסיף מנכ"ל החברה כי אמאזון עתידה לשחרר הצהרה רשמית בה היא מודיעה על תמיכתה בעתירה שהוגשה השבוע על ידי משרד התובע הכללי של וושינגטון ותוקפת את חוקיותו של הצו. במקביל ממשיכה החברה לבחון אופציות משפטיות נוספות.
בתביעה שהוגשה במדינת וושינגטון טוען התובע הכללי כי הצו הוא בלתי חוקתי ואף אינו חוקי. בנוסף, מבקש התובע הכללי סעד זמני בדמות צו מניעה שיעצור את יישום הצו. התביעה האמורה מצטרפת להצהרותיהם של שישה עשר תובעים כלליים נוספים בארה"ב הטוענים כי הצו אינו חוקתי, אינו חוקי והוא אנטי אמריקני.
בהודעת דוא"ל שנשלחה מאת מנכ"ל אמאזון לעובדי החברה בתחילת השבוע, הודיע מנכ"ל החברה כי הנהלת החברה יצרה קשר עם מספר חברי קונגרס על מנת לבחון דרכי פעולה משפטיות. עוד ציין המנכ"ל כי צוות המדיניות הציבורית של החברה בוושינגטון אף יצר קשר עם גורמים בכירים בממשל על מנת להביע את התנגדותה הרשמית של החברה למדיניות ההגירה החדשה.
אמאזון פנתה אל עובדי החברה בארה"ב ובעולם והודיעה כי משאבי החברה עומדים לרשות כל עובד החושש כי ייפגע ישירות מן הצו. אמאזון, בדומה לחברות הייטק אחרות, הורתה לעובדיה הזרים השוהים בארה"ב שלא לצאת מגבולות המדינה ואף הודיעה כי היא בוחנת פתרונות עבור עובדים השוהים כרגע מחוץ לארה"ב ועשויים להיפגע מן הצו.
© כל הזכויות שמורות