רפורמת חקיקה בארגנטינה להגברת התחרות בשוק הטלקום
ארגנטינה מבצעת רפורמת חקיקה שמטרתה הגברת התחרות בשוק הטלקום במדינה, זאת על פי צו שפורסם ביום שני ובדברי ההסבר שלו נכתב כי המדינה מקווה שהצעד ימשוך השקעות של מיליארדי דולרים למדינה.

עיקר השינויים שמציעה הרפורמה הוא האפשרות של חברות לספק חבילות שירות של טלוויזיה בכבלים, אינטרנט, טלפון קווי ושירותי טלפון נייד, מה שלא התאפשר עד כה לאור חסמים בחקיקה.

הדבר יאפשר לחברות טלוויזיה בכבלים למכור שירותי אינטרנט ואף להיכנס לתחום המובייל. יחד עם זאת, הצו יאפשר לחברות הטלפוניה הגדולות ביותר במשק להתחיל להציע שירותי טלוויזיה בתשלום רק החל מינואר 2018.

ההגבלה האמורה עוררה תגובות שליליות מצידן של החברות הגדולות בשוק הטלפוניה, אשר טענו כי מדובר באמצעי בלתי הוגן ואף איימו בנקיטת הליכים משפטיים.

מבחינה טכנולוגית, חברות הטלפוניה נמצאות בעמדת נחיתות לעומת מפעילות שירותי כבלים, שיכולים להציע כבר עכשיו שירותי אינטרנט וטלוויזיה דרך אותה תשתית כבלים אופטיים.

לעומת זאת, חברות טלפוניה צריכות לשפר את תשתיותיהן על מנת שיוכלו להציע שירותי טלוויזיה. הרפורמה האמורה הינה חלק ממהלך רוחבי שיזם נשיא ארגנטינה בניסיון למשוך משקיעים לתוך כלכלה שנמצאה במצב של היפר רגולציה ומנותקת משווקים בינלאומיים וממשקיעים זרים.

הממשל הנוכחי צופה כי הרפורמה תסייע להביא 20 מיליארד דולר בהשקעות בארבע השנים הקרובות.


© כל הזכויות שמורות