סקר חדש – פחות אבטחת מידע במשרדי עו"ד
סקר חדש של האיגוד לאדמיניסטרציה משפטית בארה"ב בדק מעל ל-800 משרדי עורכי דין ברחבי העולם וקובע כי משרדים משקיעים פחות בצרכי אבטחת המידע של הארגון וזאת מתוך אילוצים כלכליים ועסקיים.

24% מן המשרדים שנדגמו דיווחו כי בראש סדרי העדיפויות המשרדיים נמצאים פיתוח עסקי והגדלת הרווחיות ו-20% נוספים ציינו הגדלת הכנסות כאינטרס ראשון במעלה.

רק כ-8% מן הנשאלים השיבו כי הקטנת סיכוני החשיפה לאיומי סייבר היא סוגיה הנמצאת בראש סדרי העדיפויות. נתון מעניין נוסף חושף כי 10% מן המשרדים אינם מקצים תקציב כלל לענייני אבטחת מידע.

גורמים בעולם אבטחת המידע מזהירים משרדי עורכי דין מפני מתן עדיפות נמוכה מדיי לצרכי אבטחת מידע במציאות בה איומי הסייבר אינם פוסחים על משרדי עורכי דין ומייעצים שלא להפריד את צרכי הגנת המידע מהצרכים העסקיים של המשרד, אלא לראותם כחלק מן האחרונים.

הסקר אף מלמד כי כ-73% מן המשרדים קיבלו פניות יזומות מלקוחותיהם בבקשה להגביר את אבטחת המידע במשרד, ככל הנראה מתוך רצון להגן על מידע רגיש המופקד בידי עורכי הדין. מעל 75% מן המשרדים שנתבקשו להדק את אבטחת המידע במשרדיהם השיבו כי הם סומכים על האמצעים הנוכחיים העומדים לרשותם ולא רואים צורך בהפניית משאבים נוספים לנושא.

לאחר בדיקה של עורכי הסקר באותם משרדים, התגלה כי האמצעים הקיימים אינם מספקים וכי המשרדים למעשה אינם ערוכים למנוע או להתמודד עם נזקים של פרצת אבטחת מידע באופן מספק.  

גם אם עורכי דין אינם חושבים שהמידע השמור על מחשביהם עשוי להיות אטרקטיבי לפושעי סייבר, חשוב לזכור כי קניין רוחני ומידע רגיש על לקוחות הינו מידע שעשוי להיות בעל ערך רב. 


© כל הזכויות שמורות