ספקיות הסלולר מנסות לטרפד את "כפתור המוות"
"כפתור המוות" - טכנולוגיה המאפשרת לבעליו של מכשיר הסלולר, במקרה של אבדה או גניבה, להשבית אותו כך שלא יהיה ניתן יותר להשתמש בו.
הדבר יהפוך את המכשיר לחסר ערך ובכך מעריכים כי יביא לירידה משמעותית בגניבת טלפונים חכמים.

הטכנולוגיה המאפשרת זאת כבר קיימת ויכולה להיטמע בטלפונים החכמים. בעליו של המכשיר יכול כאמור, באמצעות כניסה מאובטחת להשבית את המכשיר, במקרה של אבדה או גניבה כך שלא ניתן יהיה לעשות בו שימוש כלשהו. לאחרונה אפל הטמיעה את הטכנולוגיה במערכת ההפעלה IOS7.

ספקיות הסלולר הגדולות בארה"ב מתנגדות להטמעת הטכנולוגיה. הן טוענות כי הטכנולוגיה עלולה להיות מנוצלת על ידי האקרים ומרגע שהאופציה הופעלה מאוד קשה לבטל אותה ולהחזיר את המכשיר למצב שמיש.

מנגד, תומכי הטכנולוגיה טוענים כי האופציה הפיכה לחלוטין בקלות וכי מקורה של התנגדות הספקיות הינה תאוות בצע, שכן הן עלולות להפסיד המון כסף מתוכניות ביטוח המכשירים שלהן וממכירת מכשירים חלופיים באותם המקרים.

גניבת טלפונים חכמים נמצאת בעליה מתמדת בארה"ב ובהרבה מהמקרים אף מעורבת במעשי אלימות. בסן פרנסיסקו כ- 67% ממקרי השוד קשורים לגניבת טלפונים, 10% מבעלי טלפונים היו קורבנות לגניבת המכשיר וכ- 1.6 מיליון אמריקאים היו קורבנות לגניבת טלפונים חכמים ב- 2012.


© כל הזכויות שמורות