חסימת פרסום פורנוגרפי באפליקציה מבית טוויטר
טוויטר השיקה אפליקציה חדשה של קטעי ווידיאו (של 6 שניות) שזכתה להדים לא מעטים בעקבות תקרית שהכתה גלים ואגב כך העלתה שוב את סוגיית התכנים הפוגעניים באינטרנט מול חופש הביטוי של משתמשיו.

להפתעת טוויטר ומשתמשים אחרים, בשל טעות הוצג באפליקציה החדשה מבית היוצר של טוויטר קטע ווידאו ובו תוכן פורנוגרפי אותו העלה אחד ממשתמשיה. טוויטר מסרה התנצלות על התקרית, ופצחה במאמצים לפעול כנגד שימוש דומה. משכך החלה טוויטר נוקטת בפעולה כנגד פרסומים פורנוגרפיים באפליקצייה החדשה שלה.

בדומה היא אסרה חיפושים אחר תוכן מפורש ובוטה מינית, ומשתמשים מעין אלו הוסרו מהאפליקציה ונחסמה גישתם אליה.  

ואכן כך עשתה עם המשתמש העומד מאחורי קטע הווידיאו שעורר את הסערה. משתמש זה נחסם לשימוש באפליקציה. אך המשתמש לכשעצמו הספיק לפני חסימתו להעלות כ30 קטעים דומים אחרים ולהפיצם לכ500 עוקבים. להגנתו טען אותו משתמש, כי זו היתה אחריותה של טוויטר לסנן ולחסום תוכן מעין זה, כך שלא יהיה נגיש למשל לקטינים.

זו אחריותם בגין המחדל שלהם ליצור משוכה שתקשה על מציאת קטע ווידאו זה, כטענתו. הלה ממשיך ואומר כי פעולותיו לבטח היטיבו עם טוויטר בשל ה"פרסום" של הפרשה מה שלבטח הניב לה הורדות למכביר.

על מנת ליתן מענה לבעיה ולמנוע פגיעה נוספת, פצחה טוויטר גם בחסימה של חיפושים הכוללים ביטויים המכוונים לאיתור קטעי וידיאו פוגעניים. כך לדוגמה תגיות חיפוש כמו porn נחסמו לשימוש, כמו גם תגית חיפוש על טהרת הכינוי שנטל לעצמו המשתמש המדובר, נחסמה אף היא.  


© כל הזכויות שמורות