גוגל נאלצת לשנות את תוצאות החיפוש שלה
הנציבות האירופית היושבת בבריסל, בלגיה, הודיעה לגוגל כי עליה לשנות את אופן הצגת תוצאות מנוע החיפוש שלה או שהנציבות תטיל סנקציות על החברה האמריקאית.

לדברי הממונה על התחרות באיחוד האירופי, גוגל נמצאה "אשמה" בהעדפה וקידום תוצאות חיפוש אשר מובילות לאתרים ושירותים של החברה על-פני תוצאות חיפוש המובילות לאתרים ושירותים אחרים. לדבריו, קיים חשש גדול שגוגל מנצלת את כוחה הגדול בשוק החיפוש לרעה.

הממונה ציין כי הוא מודאג יותר מאופן הצגת התוצאות ופחות מאלגוריתם החיפוש עצמו, דבר שמעורר זיק חשד לכך שגוגל יכולה להדגיש דווקא את הקישורים לאתרים ושירותים שלה. זו הסיבה שהממונה מתמקד באופן הצגת התוצאות ולא במנגנון הפעולה של מנוע החיפוש.  

גוגל עברה לאחרונה חקירות רבות בעניין העדפת תוצאות החיפוש ולאחרונה אף נוקתה מחשד זה באופן מוחלט בארה"ב, אלא שכעת הבהיר הממונה על התחרות באיחוד האירופי כי הוא מתכוון לנקוט עמדה הפוכה לחלוטין לזו האמריקאית ולהטיל סנקציות על גוגל במידה ולא תשנה את אופן הצגת תוצאות החיפוש.  

מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, נפגש עם הממונה והם דנו בדרכים לפיתרון הבעיה. הממונה הקציב לגוגל חודש להגיש הצעות מפורטות עם ויתורים פוטנציאלים.


© כל הזכויות שמורות