איש עסקים סיני הודה כי מכר תוכנות מזויפות בשווי 100 מיליון דולר.
קסיאנג לי, איש עסקים סיני, נעצר ביוני 2011 לאחר שפותה ע"י סוכנים אמריקאים להגיע לשטח אמריקאי ליד גואם.

לי הואשם כי מכר את התוכנות, שעסקו בהגנה, חלל ותוכניות הנדסיות, ל-325 קונים ב-61 מדינות בשנים 2008-2011. מאחר ולי מכר תוכנות עסקיות מתוחכמות השייכות לשוק מצומצם של מוצרים יקרים ולא תוכנות בידור רגילות, ההערכות הן שערכן של התוכנות הפיראטיות נאמד במאות-אלפי דולרים.

בעת שהודה במעשיו, טען לי כי הוא מביע חרטה על מעשיו וכי לא הבין את ערכן של התוכנות עד שנעצר. לטענת התביעה, לי השתמש בשני אתרים על-מנת למכור יותר מ-2,000 תוכנות מזויפות, אותן הוא מכר ב- 20-1200 דולר ללקוח.

במהלך עבודתם הסמויה, אשר נמשכה 18 חודשים, רכשו סוכנים אמריקאים חמש תוכנות מלי, ובהן תוכנה המשמשת, לדברי התביעה, גורמי צבא, סוכנויות מודיעין ותעשיות חלל ועוסקת בהדמיות וסימולציות.

הסוכנים רכשו את התוכנות, בשווי של 150,000$, עבור כמה אלפי דולרים בודדים. בסיום עבודת איסוף המידע, פיתו הסוכנים את לי להגיע לטריטוריה אמריקאית סמוך לגואם, במסווה של הצעה ליוזמה עסקית חוקית משותפת.

לדברי התביעה, בעת שנעצר לי ע"י הסוכנים האמריקאים נתפסו ברשותו חבילות מזויפות וכן 20 ג'יגה של נתונים שנגנבו מחברת תוכנה אמריקאית, אך לא פירטו את שמה של החברה בכתב התביעה.

פרקליטו של לי מסר כי מרשו היה גאה בעצמו משום שלא הבין עד שנעצר את גודלו של הפשע.


© כל הזכויות שמורות