מחוז תל-אביב של משטרת ישראל חוקר כ-1,000 עבירות מחשב בשנה

במסגרת כנס Infosec 2012 בהפקת אנשים ומחשבים סיפר רפ"ק ירון בן צבי, ראש מחלק חקירות עבירות מחשב, מחוז תל אביב, משטרת ישראל כי המחלק מטפל בכ-1,000 עבירות מחשב במהלכן המשטרה מגיעה למחשבים ומוציאה מהם מידע.

לדברי רפ"ק בן צבי, מקור המידע המרכזי של המשטרה דווקא נמצא במנוע החיפוש של גוגל.

המשטרה מטפלת בכל מגוון עבירות המחשב, כגון פדופיליה, גניבת מידע, סחר בסמים וכיו"ב, אך מתברר כי העבירות השכיחות ביותר הינן נסיונות פישינג וחדירה למחשבים.

מדברי רפ"ק בן צבי עולה גם כי המחלק משת, פעולה באופן קבוע עם גורמי שיטור בחו"ל וכן במקרים בהם יש נגיעה לרשויות אכיפה נוספות, כגון מס הכנסה, המשטרה מעבירה את המידע גם אליהם.

לאחרונה פורסם כי בעקבות עליה דרמטית בעבירות מחשב, עבירות אינטרנט ובכלל פשיעה קיברנטית בהודו, הממשל הכריז על הקמת 8 תחנות משטרה קיברנטית במדינה.

במהלך חקירת עבירות מחשב בכלל ועבירות אינטרנט בפרט, נאסף מידע רב המוחזק באמצעים דיגיטליים ופיזיים ואינו נגיש לנאשם. לאחר הגשת כתב האישום, רשאי הנאשם לעיין בכל חומר החקירה שנאסף ולהעתיקו. למרות ה"טכניות" של שלב זה, לקבלת מלוא הראיות בתיק חשיבות רבה לצורך קבלת הגנה ראויה ולכן העתקת חומר החקירות הינו שלב חשוב מאוד. קבלת מלוא הראיות בתיק על רבדיהן, באופן זהה לאלה שנתפסו על-ידי הרשות החוקרת, לפעמים יכול להטות את הכף מהרשעה לזיכוי.© כל הזכויות שמורות