גוגל קיבלה אישור ממשרד המשפטים לצלם את רחובות ישראל

Street View, שירות מיפוי הרחובות של גוגל קיבל אור ירוק ממשרד המשפטים. לפני כשנה החלה גוגל במגעים עם הממשל הישראלי המטרה לקבל אישור לצילום רחובות ישראל כחלק מאחד מן הפרוייקטים השאפתניים של גוגל - סטריט ויו. בחודש פברואר, 2011, התקבל אישור עקרוני והיום התקבל האישור הסופי.

לאחר שמשרד הבטחון הבהיר לגוגל את מה אסור לצלם, הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים (רמו"ט) אישרה לגוגל להתחיל ולתעד את רחבות ישראל בכפוף למספר תנאים ובניהם מתן אפשרות לאזרחי המדינה לטשטש תמונות הקשורות אליהם.

רמו"ט האמונה, בין היתר, על הגנת הפרטיות הבהירה לגוגל כי על אופן איסוף המידע ועל פרסומו יחול סטנדרט פרטיות גבוה אשר יאפשר לציבור בישראל ליהנות מהשירות ועדיין לשמור על הפרטיות היחסית של כל אזרח ואזרח.

למרות שנשמעה ביקורת חריפה על שירות הסטריט ויו במספר מדינות, מהליך שימוע מקוון שביצע השר מיכאל איתן מתברר כי הציבור הישראלי מעוניין בשירות. כך למשל המשרד להגנת המידע האישי של צ`כיה דחה את בקשת גוגל להפעיל את שירות מיפוי הרחובות  בתחומיה.

הממשל באנגליה דרש כי מידע על רשתות Wi-Fi שנאסף על-ידי גוגל בשוגג, כחלק מהליך מיפוי הרחובות, תמחק בהקדם האפשרי ובית המשפט השווצרי הורה גוגל לטשטש "כל פרט מזהה", לרבות לבוש, צבע עור ועוד בקרבתם של "מוסדות רגישים" כגון מקלטים לנשים מוכות.

למידע נוסף בעניין לחצו על סטריט ויו - Street View© כל הזכויות שמורות