האם משטרת מישיגן שואבת מידע מסלולריים?סניף מישיגן של האגודה האמריקאית לזכויות האזרח, חושד כי משטרת מדינת מישיגן, שואבת מידע מסלולריים של נהגים הנעצרים לבדיקת רשיונות שגרתית.
בשבוע שעבר, דרשה האגודה ממשטרת מישיגן לפרט בדיוק איזה שימוש נעשה במכשירים המכונים
DED
, ראשי תיבות של
Data Extraction Device
. מכשירים אלה, הנמצאים בידי השוטרים, יכולים לשאוב ולהעתיק מידע אישי מטלפון סלולרי – לרבות הודעות סמס, תמונות, סרטונים ומיקומי
GPS
 - כמעט מכל דגם סלולרי נפוץ.
משטרת מישיגן, שבמשך תקופה ארוכה סירבה לפרט את אופן השימוש במכשירים הללו, הגיבה לדרישה של האגודה, והסבירה כי השימוש במכשירים אלה, נעשה רק תחת הוראת צו חיפוש או בהסכמת בעל המכשיר. משטרת המדינה מכחישה כי נעשה שימוש במכשירים הללו במסגרת בדיקות שגרתיות, או באופן חשאי.
"אם נהגים מוסרים את הסלולרי שלהם לידי שוטר במשטרת מישיגן, עליהם לדעת שבאפשרותו לשאוב ממנו כמות רבה של מידע", אומר מרק פרנצ'ר מסניף מישיגן של האגודה האמריקאית לזכויות האזרח. באגודה מדגישים כי הם אינם מאשימים את המשטרה בפעולה לא חוקית כלשהי.
מי שכן התגלה כי היא אוספת מידע בחשאי מסלולריים, היא אפל, שהשבוע נודע כי מכשירי האייפון והאייפד הסלולריים מתוצרתה, אוספים את מידע המיקום של משתמשיהם ומאחסנים אותו בקובץ נסתר על המחשב שמולו מסונכרים המכשירים.


 

© כל הזכויות שמורות