אפל (שוב) אוספת מידע מיקום בחשאי


מומחי אבטחה חשפו כי טלפוני אייפון ומחשבי אייפד, אוספים את מידע המיקום של בעליהם, ושומרים אותו בקובץ נסתר, כך מדווח ה-BBC. בעזרת תוכנה מתאימה, ניתן להשתמש במידע כדי למפות בדיוק היכן היה בעלי המכשיר ומתי.


החוקרים גילו כי המידע נאסף במכשירים, ומועבר לקובץ נסתר שאינו מוצפן במחשב שמולו מסנכרנים את האייפד או האייפון באמצעות תוכנת iTunes. ראוי לציין שמבחינת אפל, תוכנה זו היא הדרך היחידה להטעין ולעדכן מידע במכשיר הנייד.


הפרקטיקות הללו של חברת אפל, נחשפו לפני כחצי שנה בתחקיר של הוול סטריט ג'ורנל. התחקיר הוכיח, כי אפל אוספת מידע כמו מיקום, גיל, מין ואפילו נטיות מיניות ופוליטיות, ושולחת אותם לעצמה ולגורמים כמו מפתחים ומפרסמים. להגנתה טענה אז אפל כי היא טורחת להפוך את המידע לאלמוני, ואינה חולקת אותו עם מפרסמים. ואף על פי כן, חוקרים גילו כבר אז כי ניתן בכל זאת להתאים את המידע למשתמש ספציפי.

הצהרת הפרטיות של אפל, אוסרת לאסוף מידע אישי ומזוהה על משתמשים מבלי הסכמתם המפורשת. ברם, ההסכם למשתמש מיוני 2010, מציין אחרת לגבי מידע שלכאורה אנונימי:


"אנחנו עשויים לאסוף מידע כמו עיסוק, שפה, מיקוד, אזור, מזהה מכשיר ייחודי (הערת העורך: זהו הנתון המאפשר התאמת מידע למשתמש ייחודי), מיקום ואת אזור הזמן שבו נמצא בשימוש מוצר אפל, כך שנוכל להבין טוב יותר התנהגות צרכנים ולשפר את מוצרינו, שירותים ופרסום".אפל לא מסרה תגובה רשמית על הממצאים החדשים.
© כל הזכויות שמורות