תביעה נגד מפעילי אתרי הימורים שגלגלו 3 מיליארד דולר


פריט בהרה, התובע הפדרלי של מנהטן, הגיש כתבי אישום כנגד מספר מפעילים של אתרי הימורים, על ניסיון לעקוף את החוק למניעת משחקים אסורים מ-2006 - שמונע מבנקים בארה"ב לבצע עסקאות עבור הימורים ברשת.


האישומים, הבאים על רקע דיון מחודש בלגליזציה של הימורים בארה"ב, כוללים טענות על הפקת רווחים אסורים בהיקף של 3 מיליארד דולר, והוראות תפיסה למתחמי האתרים שבהם התבצעו המשחקים וההימורים האסורים.


לטענת כתב האישום, בעלי האתרים ניסו להסוות את עסקאות ההימורים על ידי רכישה לכאורה של חפצים תמימים כמו זרי פרחים, כדורי גולף ותכשיטים. ג'ון קאמפוס, סגן נשיא בנק סן-פירסט שביוטה, נאשם כי ביצע את העסקאות עבור בעלי האתרים, בתמורה ל"השקעות" בסך 10 מיליון דולר.


"הנאשמים יצרו הונאה פלילית רחבה, תוך הטעיה של בנקים אמריקאיים מסויימים, והבאתם של אחרים להבטחת תזרים המיליארדים מעסקי הימורים בלתי חוקיים. יתרה מכך, כפי שאנו טוענים, היה בכוונתם להטות את חוקי ההימורים, והם עסקו בהלבנת הון והונאה בנקאית בהיקף נרחב", הודיע בהרה בהצהרה לעיתונות.

החברות שמפעילות את האתרים שנתפסו, פוקר סטארס ופול טילט, רשומות באיי מאן ובאירלנד, בהתאמה, והן מגלגלות מחזור של 1.4 מיליארד דולר, לפי הערכת עיתון העסקים פורבס. חלק מהנאשמים אינם מתגוררים בארצות הברית, והרשויות שם הודיעו כי פנו לאינטרפול ולגופי משטרה אחרים בבקשה לסייע בתפיסתם ובתפיסת נכסיהם.

בישראל, הורתה המשטרה באוגוסט האחרון לספקיות האינטרנט לחסום שורה של אתרי הימורים ואתרים המספקים להם שירותים. ניצבי המחוזות עשו שימוש רחב בסמכות המוקנית להם בחוק לסגור מקומות בהם מתקיימים הימורים או משחקי מזל. לקריאת פרשנות בנושא.
© כל הזכויות שמורות