דיווח: האם צרפת שוקלת להטיל מס קלטות ריקות על מחשבי לוח?
על פי דיווח מצרפת, שתורגם אוטומטית לאנגלית בידי TechDirt , בצרפת ישנו דיון פוליטי האם להטיל "מס קלטות ריקות" על מחשבי לוח.

באופן אירוני, מחשבי לוח המריצים את Windows 7, יהיו פטורים מן המס מאחר והם מחשבים "מלאים". זאת בניגוד למחשבי הלוח הפועלים על אנדרואיד או iOS, מערכת ההפעלה הניידת של אפל.

באופן טבעי, הצעד מעורר זעם בקרב חברות, ובראשן Archos המקומית, אשר מייצרת מחשב לוח משלה מבוסס אנדרואיד ואינה נלהבת מההעדפה הניתנת לתוצרתה של חברה אמריקנית (מיקרוסופט).

"חוק הקלטות הריקות" הוא פרקטיקה מקובלת באירופה (חוק שכזה קיים גם בישראל, אגב), בין השאר אצל שכנתה מדרום של צרפת, ספרד – אשר מטרתה היא דרך עקיפה לפיצוי בעלי זכויות יוצרים. זאת על ידי הטלת מס ייעודי על המדיה (תקליטורים, קלטות וכיוצא באלה) מתוך מחשבה שגם מי שמעתיק תוכן באופן פיראטי זקוק למדיה כדי לאחסנו.

עוד ראוי לציין כי צרפת מובילה כיום את מדיניות היד הקשה נגד פיראטיות תוכן מוגן, ואף מיושם בה חוק "שלוש הפסילות", המאפשר לנתק משתפי קבצים . החוק זכה לביקורת נוקבת מצד בית המשפט העליון הצרפתי, על היותו מנוגד, בין השאר, להצהרה בדבר זכויות האדם והאזרח מ-1789.


© כל הזכויות שמורות