הכירו את דן בלסם: איש שיווק שהפך לעו``ד לוחם בספאם
דניאל בלסם היה איש שיווק שקיבל הודעת דואר זבל אחת יותר מדי. לפני שמונה שנים, הוא עזב את עבודתו, הלך ללמוד משפטים, הוסמך ב-2008, וכעת הוא מתפרנס מתביעות כנגד מפיצי דואר זבל.

ל-SeattlePI, לו הוא מביא את סיפורו, אמר בלסם: "אני מרגיש שאני קצת מנקה את האינטרנט". בלסם אף הקים אתר המוקדש ללוחמה בדואר זבל, danhatesspam.com ("דן שונא ספאם"). עוד בהיותו סטודנט למשפטים, כבר הגיש למעלה מתריסר תביעות כנגד מפיצות דואר זבל לערכאות השונות בסן פרנסיסקו.

לבלסם נצחונות רבים כנגד מפיצות הדואר הזבל, והוא אף מצליח להתפרנס מכך. לטובתו של בלסם נפסקו (או הושגו בהסכמי פשרה) למעלה ממיליון דולר.

בנט קלי, שהפך ליריבו המושבע של בלסם כסניגורן של מפיצות דואר הזבל, טוען כי בלסם מעוות את ההליך המשפטי לטובתו. "אין שום דבר רע בלצאת למסע צלב נגד דואר זבל", אומר קלי, "אבל דן מנצל לרעה את ההליך, בהגישו תביעות לבתי דין לתביעות קטנות...הרבה אנשים יתפשרו איתו רק כדי להימנע מהטרחה", מוסיף קלי שתבע את בלסם פעמיים על הפרת תנאי סודיות בהסכמי פשרה.

עד כה ניצח בלסם בכ-40 תביעות על הפרת חוקי מדינת קליפורניה כנגד הפצת דואר זבל, רובן בבתי הדין לתביעות קטנות, וחלקן בערכאות גבוהות יותר ולרוב תחת הטענה של פרסום מטעה, תחת הסעיף האוסר על דבר פרסומת להיראות כהודעת דואר אלקטרוני לגיטימית.

בישראל לפני כמה חודשים התפרסמה פרשה במסגרתה שלח עורך דין מכתבי איום בתביעה למנהלי קבוצות בפייסבוק, בטענה ששלחו דואר זבל.

בפסק דין שניתן בבית המשפט השלום ברחובות חויבה חברת גלובל נטוורקס אי.סי.איי בע"מ בפיצויים בסך 4,500 ₪ על משלוח דואר זבל, על אף שהתובע ביקש מספר פעמים להסירו מרשימת התפוצה.


© כל הזכויות שמורות